Rick Bolus' High Potential Basketball Recruiting Service, Inc.
Boys ~ March 2013 Edition
Rick Bolus' Top Players For 2013-14 As Of 3/25/13
(Players Listed Alphabetically By States)
*Star Denotes Top D-1 Players For State
NAME HT CLASS   TOWN-SCHOOL
ALABAMA
RONNIE CLARK 6-1 12 CALERA
*JUSTIN COLEMAN 5-10 12 BIRMINGHAM JOHN CARROLL OR WENONAH
*CAMERON DIGGS 6-8 10 EIGHT MILE BLOUNT
*D.J. HARVEY 6-4 9 HUNTSVILLE RANDOLPH SCHOOL
*ISAAC HAAS 6-11 12 GADSDEN HOKES BLUFF
ORENDAZ HOLLOWAY 6-6 12 LANETT
*DEMETRIUS HOUSTON 6-5 12 TUSCALOOSA CENTRAL
*KAMARI JACKSON 5-8 10 BRUNDRIDGE PIKE CO.
TREY KALINA 6-10 11 GADSDEN
*JOSH LANGFORD 6-4 10 MADISON MADISON ACADEMY
*WILLIAM LEE 6-7 12 PLANTERSVILLE DALLAS CO.
*RILEY NORRIS 6-6 12 ALBERTSVILLE OR LEESBURG SAND ROCK
*DANJEL PUREFOY 6-6 12 MADISON BOB JONES OR CENTERVILLE BIBB CO.
*TRAYVON REED 6-10 12 MONTGOMERY CARVER
ROBERT STEELE 6-6 12 HUNTSVILLE
*TEVIN WISE 6-2 12 GADSDEN CITY
ARIZONA
*ANDRE ADAMS 6-9 12 AVONDALE WESTVIEW
*ISAAC ALLEN 6-10 12 MESA
SAMMY BARNES THOMPKINS 6-3 11 TUCSON MOUNTAIN VIEW
*CASEY BENSON 6-3 12 TEMPE CORONA DEL SOL
JOSE BUSTAMONTE 6-7 12 PEORIA
*ZYLAN CHEATHAM 6-7 12 PHOENIX WESTWIND PREP
*PAYTON DASTRUP 6-9 12 MESA MOUNTAIN VIEW
CHRIS DAVIS 6-6 12 PHOENIX MOUNTAIN POINTE
TATE DE LAVEAGA 6-2 12 PHOENIX WESTWIND PREP
CHRISTIAN HARRIS 6-0 12 MESA
BRANDON HOFFER 5-10 11 SCOTTSDALE CHAPARRAL
JORDAN HOWARD 5-10 12 GILBERT PERRY
DEION JAMES 6-6 11 TUCSON EMPIRE
JELAN JENKINS 6-5 11 MESA
*CARLOS JOHNSON 6-3 10 PHOENIX SHADOW MOUNTAIN
TERRENCE JOHNSON 6-4 11 TUCSON CIENEGA
*ELSTON JONES 6-9 12 GOODYEAR MILLENIUM
SAM JONES 6-5 12 GILBERT CHRISTIAN ACADEMY
*KODI JUSTICE 6-5 12 MESA DODSON
JORDAN LANE 6-5 11 TUCSON SAHUARO
JORDAN LEE 6-2 12 MESA SKYLINE
CONNOR MACDOUGALL 6-10 12 PHOENIX WESTWIND PREP
CHAZ MACK 6-7 12 TUCSON CATALINA FOOTHILLS
FAMOUN MILLER 6-6 11 PHOENIX CENTRAL
*TRUMAN MOORE 6-8 11 GILBERT
KENZO NUDO 6-3 11 SCOTTSDALE CHAPARRAL
*DORIAN PICKENS 6-5 12 PHOENIX PINNACLE
REES PLUMBER 6-5 11 DEER VALLEY
ROBERTO REYES 6-4 12 GILBERT CHRISTIAN ACADEMY
J.J. RHYMES 6-2 10 PHOENIX SHADOW MOUNTAIN
*ROLANDO RHYMES 5-11 12 SCOTTSDALE DESERT MOUNTAIN
RYAN RICHARDSON 6-5 12 MESA DODSON
PABLO RIVAS 6-5 12 LAVEEN CEZAR CHAVEZ
BRODY SHARKEY 5-10 12 PEORIA
JAKE TOOLSON 6-7 12 GILBERT HIGHLAND
THANKS TO GREGG ROSENBERG FOR HIS AZ LIST HE CAN BE REACHED AT kilygily@msn.com FOR MORE INFO
ARKANSAS
*KEVAUGHN ALLEN 6-3 11 NORTH LITTLE ROCK
*ANTON BEARD 5-10 12 LITTLE ROCK PARKVIEW
MARQUISE BRYANT 6-0 11 JONESBORO
*NNAMDI COLLINS 6-8 10 LITTLE ROCK JOHN MCCLELLAN
K.J. HILL 6-0 11 BRYANT
WILL JETT 6-0 12 PIGGOTT
*DAMARIAN JOHNSON 5-11 10 CONWAY
MALIK MONK 6-3 11 LEPANTO EAST POINSETT
*ADRIAN MOORE 6-2 10 CONWAY
MAXWELL OMILI 6-7 10 LITTLE ROCK JOHN MCCLELLAN
*TREY THOMPSON 6-8 12 FOREST CITY
CALIFORNIA
*SHAQQUAN AARON 6-7 12 WOODLAND HILLS TAFT
*BRYAN ALBERTS 6-3 12 SHERMAN OAKS S.C. OR SUN VALLEY VILLAGE CHRISTIAN
MALIK ANDERSON 6-6 11 SHERMAN OAKS SIERRA CANYON
*MILAN AQUAH 6-0 10 PASADENA LASALLE
*DEANDRE AYTON 6-9 9 SAN DIEGO (TBA)
*ISAIAH BAILEY 6-4 12 COMPTON
*SEDRICK BAREFIELD 5-11 11 TEMECULA CHAPPARAL OR CORONA CENTENNIAL
ROBERT BERWICK 6-2 12 ATASCADERO
NOAH BLACKWELL 5-11 11 ROSEVILLE WOODCREEK
*TYLER BURCH 6-4 11 HUNTINGTON BEACH OCEAN VIEW
DEVIN BURLESON 6-7 12 WEST HOLLYWOOD PACIFIC HILLS
*MICHAEL CAGE 6-8 10 SANTA ANA MATER DEI
*JALEN CANTY 6-7 12 VALLEJO ST. PATRICK-ST. VINCENT
*KAMERON CHATMAN 6-6 12 LONG BEACH POLY
*CHANCE COMANCHE 6-7 11 LOS ANGELES VIEW PARK
*LOREN CURRIE 6-2 11 LOS ANGELES FAIRFAX
JORDAN DALLAS 6-5 11 LONG BEACH MILLIKAN
*KEONDRE DEW 6-7 12 LA JOLLA
*IDRISSA DIALLO 6-9 12 LOS ANGELES RIBET ACADEMY
*TYLER DORSEY 6-4 11 LOS ANGELES RIBET ACAD. OR BELLFLOWER ST. JOHN BOSCO
AJON EIFERSON 6-0 12 LOS ANGELES TAFT
JUSTIN EISEN 5-11 12 CANOGA PARK CHAMINADE
*CHRISTIAN ELLIS 6-2 10 MODESTO CHRISTIAN
KE'JEAN FEAGIN 5-6 11 LONG BEACH POLY
*LELAND GREEN 6-2 10 REDONDO BEACH REDONDO UNION
*JORDAN GRIFFIN 6-3 10 CORONA CENTENNIAL
*DANIEL HAMILTON 6-5 12 BELLFLOWER ST. JOHN BOSCO
MAX HAZZARD 6-0 12 LOS ANGELES LOYOLA
*JEREMY HEMSLEY 6-0 11 LAVERNE DAMIEN
RAZHAUN HENDERSON 6-4 12 MISSION HILLS BISHOP ALEMANY
*CAMERON HIGH 6-1 11 PLAYA DEL REY ST. BERNARD
*AARON HOLIDAY 5-11 11 NORTH HOLLYWOOD CAMPBELL HALL
*RASHAD JACKSON 6-3 12 BAKERSFIELD GARCES MEMORIAL
*VANCE JACKSON 6-6 10 PASADENA LASALLE
*PARKER JACKSON-CARTWRIGHT 5-8 12 LOS ANGELES LOYOLA
*MARSALIS JOHNSON 6-6 12 CHATSWORTH SIERRA CANYON
*STANLEY JOHNSON 6-6 12 SANTA ANA MATER DEI
*BRODERICK JONES 6-9 11 L.A. VIEW PARK OR PLAYA DEL CARMAN ST. BERNARD
KENDALL LAUDERDALE 6-5 11 ORANGE LUTHERAN
*MARCUS LOVETT 5-10 11 BURBANK PROVIDENCE
*JONAH MATHEWS 6-0 10 SANTA MONICA CROSSROADS OR SANTA MONICA
*JORDAN MCLAUGHLIN 6-0 12 RANCHO CUCAMONGA ETIWANDA
*CHIMEZIE METU 6-8 11 LAWNDALE
*JUSTIN MOORE 6-3 10 NATIONAL CITY (TBA)
*RYAN MURPHY 6-1 10 CALABASAS
DEREK NEWTON 6-5 12 STUDIO CITY HARVARD-WESTLAKE
MATTY O'REILLY 6-2 11 MORAGA CAMPOLINDO
NNANVU OKONFUQU 6-6 11 LAVERNE LUTHERAN
NICK PALLAS 6-7 11 RANCHO SANTA MARGARITA TESORO
*NICK PETE 6-7 11 HEMET TAHQUITZ
*BRYCE PETERS 6-0 10 BELLFLOWER ST. JOHN BOSCO
*MALIK POPE 6-7 12 SACRAMENTO CAPITAL CHRISTIAN OR LAGUNA CREEK
*IVAN RABB 6-9 11 OAKLAND O'DOWD
*DEVEARL RAMSEY 5-11 10 CHATSWORTH SIERRA CANYON
*MURSHID RANDLE 6-2 12 FRESNO CENTRAL H.S. EAST
*JULIAN RICHARDSON 6-2 12 WOODLAND HILLS EL CAMINO REAL
*CODY RILEY 6-7 9 LOS ANGELES (TBA)
JONATHAN ROSS 6-5 11 ORANGE LUTHERAN
ELLIS SALAHUDDIN 5-10 11 SAN MATEO JUNIPERO SERRA
*CHRIS SANDIFER 6-2 12 LOS ANGELES PRICE OR GARDENA JUNIPERO SERRA
*MASON SHEPHERD 6-6 11 LOS ANGELES WINDWARD
*KENDALL SMALL 5-9 11 HUNTINGTON BEACH OCEAN VIEW
*ELLIOTT SMITH 6-4 12 OAKLEY FREEDOM
*TREVOR STANBACK 6-9 10 CHATSWORTH SIERRA CANYON
IZIAHIAH SWEENEY 6-2 12 COMPTON
STEVE THOMPSON 6-1 11 TORRANCE BISHOP MONTGOMERY
*DERRICK THORNTON 6-0 10 CHATSWORTH SIERRA CANYON
JOHNNIE VASSAR 5-10 12 SAN JUAN CAPISTRANO J SIERRA CATHOLIC
TAELIN WEBB 5-9 12 RIVERSIDE JOHN NORTH
THOMAS WELCH 6-9 12 LOS ANGELES LOYOLA
JACK WILLIAMS 6-8 12 WEST HILLS CHAMINADE
*TRAMEL WILSON 5-7 10 LOS ANGELES GEORGE WASHINGTON PREPARATOR
*NAMON WRIGHT 6-3 12 WEST HOLLYWOOD PACIFIC HILLS
*DEVIN YOUNG 6-6 10 SACRAMENTO
COLORADO
*DOMINQUE COLLIER 6-1 12 DENVER EAST
*DERON DAVIS 6-8 10 AURORA OVERLAND
*JOSH PERKINS 6-1 12 AURORA REGIS JESUIT
CONNECTICUT
KOBE ANCRUM 6-1 11 BRIDGEPORT BASSICK
CANE BROOME 6-0 12 EAST HARTFORD
*EMMANUEL CHUKWU 7-0 12 STAMFORD TRINITY CATHOLIC OR FAIRFIELD COLLEGE PREP
LEVY GILLESPIE 6-1 12 HARTFORD CAPITOL PREP
*MUSTAPHA HERON 6-5 10 HARTFORD CAPITOL PREP
MAKAI MASON 5-11 12 LAKEVILLE HOTCHKISS
*CHRIS MCCULLOUGH 6-8 12 SALISBURY PREP SCHOOL
RYAN MURPHY 6-2 10 FAIRFIELD COLLEGE PREP
JARED WILSON-FRAME 6-4 11 WINDSOR
DELAWARE
*BEN BENTIL 6-8 12 MIDDLETOWN ST. ANDREWS
FLORIDA
*GRAYSON ALLEN 6-2 12 JACKSONVILLE PROVIDENCE
*DEWAYNE BACON 6-5 11 LAKELAND MCKEEL ACADEMY OF APPLIED TECH
*CHAI BAKER 6-4 12 MALONE
*TROY BAXTER 6-7 10 TALLAHASSEE LEON
*JOEL BERRY 6-0 12 ORLANDO LAKE HIGHLAND PREP
*JUSTIN BIBBS 6-5 12 MONTVERDE PREP ACADEMY
ROHAN BLACKWOOD 6-4 12 NEW PORT RICHEY GULF
*ANTONIO BLAKENEY 5-11 11 SARASOTA CARDINAL MOONEY
*DANTE BUFORD 6-6 12 JACKSONVILLE ARLINGTON COUNTRY DAY
*JOSE CAMPO 6-10 12 JACKSONVILLE ARLINGTON COUNTRY DAY
*HANNIF CHEATHAM 6-4 11 HOLLYWOOS WEST BROWARD
CHIVARSKY CORBETT 6-5 12 TAMPA CATHOLIC
*RICKY DOYLE 6-9 12 FT. MYERS BISHIP VEROT
*JUWAN DURHAM 6-9 10 TAMPA PREP
JAMAR ERGAS 6-3 12 MONTVERDE PREP ACADEMY
*KOBE EUBANKS 6-4 12 FT LAUDERDALE AMERICAN HERITAGE
*TRENT FOREST 6-2 10 CHIPLEY
*BRANDON FRANCIS 6-5 12 JACKSONVILLE ARLINGTON COUNTRY DAY
NEEKO GAINEY 6-5 10 GAINESVILLE ROCK
MIKE GILMORE 6-6 12 JACKSONVILLE ARLINGTON COUNTRY DAY
THERREL GOSSIER 6-6 11 FT. LAUDERDALE CARDINAL GIBBONS
*MICHAEL GREEN 5-11 11 FT. LAUDERDALE SOUTH PLANTATION
AUSTIN HARRELL 6-2 12 GAINESVILLE ROCK
KEVARRIUS HAYES 6-7 11 LIVE OAK SUWANEE
*ADONYS HENRIQUEZ 6-4 12 ORLANDO CHRISTIAN PREP
ISIAH JACKSON 6-6 12 GAINESVILLE
*LOREN JACKSON 5-7 10 BRADENTON IMG
*DAMONTRAE JEFFERSON 5-8 12 JACKSONVILLE ARLINGTON COUNTRY DAY
*ZACH JOHNSON 6-1 12 MIAMI NORLAND OR HOLLYWOOD MIRAMAR
SEAN JONES 5-8 12 ORANGE PARK OAKLEAF
REGGIE KISSOONLD 6-9 12 JACKSONVILLE RAINES
*RICHARD LEE 6-2 12 FT. LAUDERDALE NORTHEAST
TYQUAN MERRITT 5-11 11 ORLANDO CHRISTIAN ACADEMY
MATT MILLON 6-2 11 OVIEDO
*BOUBACAR MOUNGARO 6-5 12 BRADENTON IMG OR ORLANDO WEST OAKS ACAD.
LOURAWIS NAIRN 5-10 12 MIAMI SOUTH FLORIDA PREP
*MOSES NEWMAN 6-6 12 FT LAUDERDALE BOYD ANDERSON
*ALEX OWENS 6-8 11 BRADENTON SOUTHEAST
DEION PIERRE 6-5 12 MIAMI SOMERSET ACADEMY PREP CHARTER
*ED PORTER 6-6 11 GAINESVILLE
RAYNARD ROBINSON 6-8 10 POMPANO BEACH CORAL SPRINGS CHRISTIAN
D.J. RUSSELL 6-4 10 JACKSONVILLE RAINES
*D'ANGELO RUSSELL 6-4 12 MONTVERDE PREP ACADEMY
ALEOWEI TALENT 6-5 11 POMPANO BEACH CORAL SPRINGS CHRISTIAN
MACIO TEAGUE 6-0 11 BRADENTON IMG
LEANDRE THOMAS 6-7 10 ST. PETERSBURG
*DIMITRI THOMPSON 6-4 12 ORLANDO CHRISTIAN PREP
*ERIC TURNER 6-5 11 GAINESVILLE EASTSIDE
WYATT WALKER 6-6 11 JACKSONVILLE PROVIDENCE
ANDREW WILBEKIN 5-11 10 GAINESVILLE ROCK
*MITCH WILBEKIN 6-0 12 GAINESVILLE ROCK
KAMIL WILLIAMS 5-10 11 BOCA RATON GRANDVIEW PREP
MARQUEL WILLS 6-4 12 ORLANDO OAK RIDGE
CEDRIC WRIGHT 6-5 11 FT. LAUDERDALE CARDINAL GIBBONS
PATRICK ZIEGLER 6-4 12 ST. PETERSBURG ADMIRAL FARRAGUT ACADEMY
GEORGIA
FAISAL ABDULAMLIK 6-6 11 DECATUR GREENFOREST ACADEMY
*AARON AUGUSTIN 5-11 10 SUWANEE PEACHTREE RIDGE
*PRECIOUS AYAH 6-6 10 DECATUR GREENFOREST ACADEMY
*RAVION BELL 6-7 11 DECATUR SOUTHWEST DEKALB
*TERRANCE BIRDSON 6-5 11 DECATUR SOUTHWEST DEKALB
JASHAWN BROOKS 6-2 11 AUGUSTA NORTH AUGUSTA
*JAYLEN BROWN 6-5 11 MARIETTA WHEELER
MACCAH BROWN 6-5 11 COLUMBUS CARVER
*JOE BOB CHARLES 6-5 12 ELLIJAY GILMER
CHAD CLAY 6-1 10 MARIETTA WALTON
*PHIL COFER 6-7 12 FAYETTEVILLE WHITEWATER
HAKEEM CONLEY 6-1 12 SAVANNAH JOHNSON
*JABARI CRAIG 6-10 12 TUCKER
SHAWNTREZ DAVIS 6-7 11 ATLANTA TRI CITIES
NOAH DICKERSON 6-6 11 ATLANTA NORTH ATLANTA
TYHEEM FREEMAN 5-10 10 ALPHARETTA MILTON
*JAKEENAN GANT 6-8 12 SPRINGFIELD EFFINGHAM CO.
TERRENCE GIBSON 5-8 11 ATLANTA SOUTHWEST ATLANTA CHRISTIAN
*DANIEL GIDDENS 6-9 11 MARIETTA WHEELER
*JAKEENAN GRANT 6-8 12 SPRINGFIELD EFFINGHAM CO.
*IMMANUEL GRIGGS 6-7 12 NEWNAN
*AHMED HILL 6-3 12 AUGUSTA AQUINAS
*TADRIC JACKSON 6-1 12 TIFTON TIFT CO.
*WILLIE JACKSON 6-4 11 ATHENS CHRISTIAN SCHOOL
C.J. JOHNSON 6-2 12 FAYETTEVILLE FAYETTE CO.
*KEJUAN JOHNSON 6-6 11 MARIETTA WHEELER
KOBI JORDAN-SIMMONS 6-4 10 ALPHARETTA ST. FRANCIS
GREG KING 6-6 12 ATLANTA MARTIN LUTHER KING
*JUSTIN KORNEGAY 6-1 12 MILTON
*DUSAN KOVAVEVIC 6-9 11 RABUN GAP NACOOCHEE
MIKELL LANDS 5-9 11 STOCKBRIDGE MT. VERNON PRESBYTERIAN
*CHRIS LEWIS 6-7 10 ALPHARETTA MILTON
KENNY LEWIS 6-0 11 TYRONE SANDY CREEK
JERRON LOVE 5-7 11 MARIETTA WHEELER
*ISAIAH MANDERSON 6-10 12 ALPHARETTA MILTON
*NATE MASON 5-8 12 ATLANTA PADEIA
ANTWAN MAXWELL 6-7 11 SAVANNAH JOHNSON
DARRYL MAYES 6-6 12 SAVANNAH JOHNSON
CLARK MINNIFIELD 6-2 12 FAYETTEVILLE FAYETTE CO.
*BLAKE ODGERS 6-2 12 LOGANVILLE CHRISTIAN ACADEMY
*JOHN OGWUCHE 6-2 10 DECATUR GREENFOREST ACADEMY
*MICHAEL PARKER 6-7 12 THOMASVILLE SCHOLARS
*JAYLN PATTERSON 5-11 12 ALPHARETTA MILTON
*TERRENCE PHILLIPS 6-0 11 COLLEGE PARK WOODWARD ACADEMY
*KEITH PINCKNEY 6-1 12 LITHONIA MILLER GROVE
*JUSTIN REVENEL 6-3 11 DECATUR GREENFOREST ACADEMY
*TRAYVON REED 6-11 12 SNELLVILLE SHILOH
HERB ROBERTS 6-0 11 MACON FIRST PRESBYTERIAN CHRISTIAN
*TIM ROWE 6-9 12 LILBURN BERKMAR
*ELIJAH STALEY 6-5 12 MARIETTA WHEELER
DANTE STERLING 6-5 12 FAYETTEVILLE FAYETTE CO.
*C.J. THURMAN 6-8 12 MADISON MORGAN CO.
*DAVION THOMAS 6-8 10 COLUMBUS HARDAWAY
*CHRISTIAN TURNER 5-7 10 TYRONE SANDY CREEK
DAMON WILSON 6-0 11 POWDER SPRINGS MCEACHERN
IDAHO
JARED STUTZMAN 6-5 12 IDAHO FALLS BONNEVILLE
ILLINOIS
*LOUIS ADAMS 6-3 12 CHICAGO ORR
DOM ADDUCI 6-0 12 ST. CHARLES EAST
TAYLOR ADWAY 6-7 11 COUNTRY CLUB HILLS HILLCREST
*CLIFF ALEXANDER 6-9 12 CHICAGO CURIE
*PEYTON ALLEN 6-5 12 CHATHAM GLENWOOD
*ORE AROGUNDADE 6-2 12 ARLINGTON HEIGHTS ST. VIATOR
*JORDAN ASH 6-0 11 WESTCHESTER ST. JOSEPH
DARIUS AUSTIN 6-5 12 CAKOHIA
*LARRY AUSTIN 6-0 12 SPRINGFIELD LANPHIER
BRAD BASS 6-5 12 NEW LENOX LINCOLN-WAY CENTRAL
*KIETA BATES-DIOP 6-7 12 NORMAL UNIVERSITY
ANMAR BECAR 6-5 10 NILES NOTRE DAME
DAVONTANY BLYE 6-0 12 METROPOLIS MASSAC CO.
*EVAN BOUDREAUX 6-7 11 LAKE FOREST
TERRENCE BRADLEY 6-3 11 FRANKFORT LINCOLN-WAY NORTH
*LEMOUS BROWN 6-10 12 CHICAGO CARVER
*JALEN BRUNSON 6-0 11 LINCOLNSHIRE STEVENSON
C.J. CARR 5-8 12 ROCK ISLAND
JEVON CARTER 6-2 12 MAYWOOD PROVISO EAST
MYLES CARTER 6-7 11 CHICAGO ST. RITA
CARSEN CASH 6-3 11 MARION
CONNOR CASHAW 6-3 11 LINCOLNSHIRE STEVENSON
*ALONZO CHATMAN 6-7 10 CHICAGO MORGAN PARK
JONAH COBLE 6-0 12 JOLIET CENTRAL
*BEN COUPET 6-7 10 CHICAGO SIMEON
JOSH CUNNINGHAM 6-6 12 CHICAGO MORGAN PARK
*NICK CZARNOWSKI 6-7 12 NAPERVILLE CENTRAL
JEROME DAILEY 6-2 12 GEORGETOWN LASALETTE ACADEMY
JEROME DAVIS 6-5 12 WAUKEGAN
MANGISTO DENG 6-7 12 MOOSEHEART
DALTON EDWARDS 5-10 12 PAYSON PAYSON-SEYMOUR
*AMANZE EGEKEZE 6-5 12 HUNTLEY
MARK FALOTICO 5-11 11 ARLINGTON HEIGHTS ST. VIATOR
*MICHAEL FINKE 6-9 12 CHAMPAIGN CENTENNIAL
ARMON FLETCHER 6-5 12 EDWARDSVILLE
DEVON GAGE 6'0 10 CHICAGO CURIE
RILEY GLASSMAN 6-4 12 PALATINE FREMD
*TYQWON GREER 6-7 12 CHICAGO ORR
KURT HALL 6-4 12 NORTH CHICAGO
*ETHAN HAPP 6-7 12 TAYLOR RIDGE ROCKRIDGE
KAIN HARRIS 6-2 11 CHICAGO MORGAN PARK
*MALEK HARRIS 6-6 12 ORLAND PARK CARL SANDBURG
*ISAIAH HAYES 6-0 12 CHICAGO CRANE
DRESHAWN HAYWOOD 6-5 12 CHICAGO MORGAN PARK
JALEN HENRY 6-7 12 SPRINGFIELD SOUTHEAST
CODY HILDEBRAND 6-0 12 PAYSON PAYSON-SEYMOUR
BRANDON HUTTON 6-3 11 CHICAGO DE LA SALLE
*TYLER JACKSON 6-11 11 LAGRANGE PARK NAZARETH ACADEMY
JON JOHNSON 6-7 12 WESTCHESTER ST. JOSEPH
*TORRENCE JOHNSON 6-3 12 CHICAGO MORGAN PARK
*MARLON JONES 6-9 12 CHICAGO ORR
JOHN JOYCE 6-5 12 CHICAGO TAFT
*TEVIN KING 6-1 12 CHICAGO PROVIDENCE ST. MEL
JON KONCHAR 6-3 12 WEST CHICAGO
THOMAS KOPELMAN 6-1 12 ROCKFORD LUTHERAN
*VICTOR LAW 6-5 12 CHICAGO ST. RITA
*ERICK LOCKE 6-1 12 OAK PARK
*CHARLES MATTHEWS 6-4 11 CHICAGO ST. RITA
DOMINIQUE MATTHEWS 6-0 12 CHICAGO ST. RITA
JAYQUAN MCCLOUD 6'4 12 NORTH CHICAGO
JOSH MEIER 6-7 12 OAK LAWN RICHARDS
EDDIE MILES 6-0 12 CHICAGO MORGAN PARK
DALTON MITCHELL 6-0 12 METROPOLIS MASSAC CO.
CHARLIE MOORE 5-8 10 CHICAGO MORGAN PARK
JACK MORRISEY 6-1 12 WILMETTE LOYOLA ACADEMY
EDWARD MORROW 6-6 11 CHICAGO SIMEON
ANTHONY MOSLEY 6-2 11 CHICAGO PROVIDENCE ST. MEL
*SAIAH MOSS 6-4 11 FRANKFORT LINCOLN-WAY EAST
TARIQ MUHAMMAD 5-5 11 CHICAGO BROOKS
PRENTISS NIXON 5-11 11 BOLINGBROOK
ZACH NORVELL 6-3 10 CHICAGO SIMEON
AKIM NYANG 7-0 12 MOOSEHEART
TAI ODIASE 6-8 12 FLOSSMOOR HOMEWOOD-FLOSSMOOR
*SEAN O'MARA 6-7 12 LISLE BENET ACADEMY
*JAHLIL OKAFOR 6-10 12 CHICAGO YOUNG
ANDREW PALUCKI 6-3 12 PARK RIDGE MAINE SOUTH
*TERRON PARHAM 6-4 12 CHICAGO ST. FRANCIS DESALES
*L.J. PEAK 6-5 12 CHICAGO YOUNG
LUWANE PIPKINS 5-9 11 CHICAGO BOGAN
*MAKUR PUOU 6-9 12 MOOSEHEART
MATT RAFFERTY 6-6 11 HINSDALE CENTRAL
DARREON REDDICK 6-3 12 BELLEVILLE EAST
MILES REYNOLDS 6-2 12 CHICAGO YOUNG
ELIJAH ROBERTSON 6-5 12 NAPERVILLE NEUQUA VALLEY
DEMARCUS ROBINSON 6-4 12 CHICAGO CURIE
MAX ROTHSCHILD 6-6 12 CHICAGO SIMEON
CHRIS SEATON 6-2 12 SOUTH HOLLAND SETON ACADEMY
KAREIM SIMMONS 6-5 12 WESTCHESTER ST. JOSEPH
*ROOSEVELT SMART 6-3 11 PALATINE
JOSH STAMPS 6-4 11 CHICAGO CURIE
DAUNTE STEVENS 6-2 12 NILES NOTRE DAME
LUCAS STONE 6-4 12 NEWTON
TREVOR STUMP 6-4 11 PLAINFIELD NORTH
RYAN SWIGERT 6-2 12 WINNEBAGO
ELI TABORN-SCOTT 6-4 12 HARRISBURG
JORDAN THOMAS 5-11 12 WINNETKA NEW TRIER
JOSH THOMAS 6-2 11 CHICAGO SIMEON
*JOSEPH TOYE 6-6 11 CHICAGO YOUNG
*PAUL TURNER 6-3 12 WESTCHESTER ST. JOSEPH
*TYLER ULIS 5-8 12 CHICAGO MARIAN CATHOLIC
JOHNTRELL WALKER 6-1 12 AURORA WEST
LAMONT WALKER 6-5 12 CHICAGO MORGAN PARK
MALIK WASHINGTON 6-5 11 CHICAGO CURIE
GLYNN WATSON 5-11 11 WESTCHESTER ST. JOSEPH
*KEVIN WHITE 6-2 12 PALOS HILLS STAGG ??
*PAUL WHITE 6-8 12 CHICAGO YOUNG
MALIK WILDERMUTH 6-5 12 NORMAL UNIVERSITY
*D.J. WILLIAMS 6-5 11 CHICAGO SIMEON
*MILIK YARBROUGH 6-4 12 ZION ZION-BENTON
INDIANA
LOGAN ALLOWAY 5-8 12 MILAN
JACODA ANDERSON 6-4 12 CULVER COMMUNITY
TANNER ANDREWS 6-3 12 AKRON TIPPECANOE VALLEY
AUSTIN ANGLEA 6-0 12 INDIANAPOLIS SPEEDWAY
*TYLER ARENS 6-7 12 MUNCIE CENTRAL
JABARI ARTIS 6-3 12 INDIANAPOLIS TINDLEY
BRANDON AUKER 5-10 12 EVANSVILLE MEMORIAL
JUSTIN BAKER 5-9 12 INDIANAPOLIS CATHEDRAL ??
BRENT BARCLAY 6-5 12 CROWN POINT
COLLIN BARTHEL 6-7 12 INDIANAPOLIS CATHEDRAL
GABE BAUER 6-2 11 SELLERSBURG SILVER CREEK
MICHAEL BENKERT 6-3 11 GREENWOOD CENTER GROVE
CAMERON BENNINGTON 6-2 12 MONTICELLO TWIN LAKES
ANDREW BIRKY 6-3 12 KOUTS
TYLER BLACK 6-6 12 HAGERSTOWN
*JAMES BLACKMON 6-2 12 FT. WAYNE LUERS
*V.J. BLACKMON 6-2 10 FT. WAYNE LUERS
TUCKER BLACKWELL 6-1 10 BLOOMINGTON SOUTH
JACKSON BLAIR 6-2 12 WABASH SOUTHWOOD
*TREVON BLUEITT 6-5 12 INDIANAPOLIS PARK TUDOR
CHASE BLY 6-0 12 PARKER CITY MONROE CENTRAL
BRET BOETEL 6-0 12 VALPARAISO
*GARY BONDS 6-8 11 INDIANAPOLIS WARREN CENTRAL
JARED BOURFF 6-2 12 ELWOOD
ERIK BOWEN 6-6 12 KOKOMO
CHASE BRADEN 6-2 11 VALPARAISO MORGAN TWP.
*AARON BRENNAN 6-5 12 NOBLESVILLE GUERIN CATHOLIC
JUSTIN BRENT 6-3 12 INDIANAPOLIS SPEEDWAY
HARRIS BROWN 5-10 11 INDIANAPOLIS NORTHWEST
WILL BROWN 6-0 11 SELLERSBURG ROCK CREEK
JOE BRUNK 6-9 10 INDIANAPOLIS PARK TUDOR
BO BURKHART 5-10 12 EVANSVILLE BOSSE
DEVIN BURT 6-3 12 SELLERSBURG ROCK CREEK
DEVON BURTON 5-11 12 CRAWFORDSVILLE SOUTHMONT
DEVONTE CAMPBELL 6-5 12 CULVER ACADEMIES
DEVIN CANNADY 6-0 11 MISHAWAKA MARIAN
CODY CHILDRESS 6-6 12 MISHAWAKA
AUSTIN CLARK 6-5 12 VEVAY SWITZERLAND CO.
DONOVAN CLARK 5-9 12 FT. WAYNE SOUTH
RYAN CLINE 6-2 11 CARMEL
C.J. COLEMAN 6-1 12 FORTVILLE MT. VERNON
*JALEN COLEMAN 6-3 11 INDIANAPOLIS CATHEDRAL
BRYCE COOPER 5-11 11 ATTICA
TRY'VON COVINGTON 6-0 12 FT. WAYNE SNIDER
CAMERON COX 6-3 12 RUSHVILLE
TREVION CREWS 5-10 12 FT. WAYNE NORTH
LARRY CRISLER 6-3 12 HAMMOND BISHOP NOLL
MORGAN CUMMINGS 6-0 12 BEDFORD BEDFORD-NORTH LAWRENCE
DAVONE DANIELS 6-1 12 INDIANAPOLIS MARSHALL
MIKE DAVIS 6-5 12 FT. WAYNE NORTH
BRETT DEHART 5-8 12 TRAFALGAR INDIAN CREEK
CHRISTIAN DICKMAN 6-2 12 FRANKLIN
DAVON DILLARD 6-4 11 GARY BOWMAN ACADEMY
QUENTIN DOUGLASS 5-10 12 FULTON CASTON
*ERNIE DUNCAN 6-2 12 EVANSVILLE HARRISON
EVERITT DUNCAN 6-2 11 EVANSVILLE HARRISON
MATT DVORSCAK 6-0 12 WHITING
ADAM EADS 5-10 12 SHELBYVILLE
ADAM EBERHARD 6-5 11 EVANSVILLE MEMORIAL
*HYRON EDWARDS 5-11 11 EAST CHICAGO CENTRAL
ROY EDWARDS 6-4 12 MEDORA
TRENT ELLIOTT 6-2 12 CULVER COMMUNITY
DREW ELLIS 6-1 12 JEFFERSONVILLE
CHRISTIAN EVANS 6-5 11 SCOTTSBURG
*GRANT EVANS 6-3 12 SELMA WAPAHANI
MAX EVERAERT 6-2 12 KOUTS
PERRY FAIRROW 6-0 12 EVANSVILLE BOSSE
RYAN FAZEKAS 6-6 11 MICHIGAN CITY MARQUETTE CATHOLIC
*BRADLEY FISHER 6-11 12 CULVER ACADEMIES
JOSH FLEMING 5-10 12 LAPORTE
*JACOB FOSTER 6-7 12 SELMA WAPAHANI
MICHAEL FROEDGE 6-0 12 MT. SUMMIT BLUE RIVER VALLEY
BRANDON GALLINGER 5-9 12 CHALMERS FRONTIER
JORDAN GARNETT 6-5 12 INDIANAPOLIS WARREN CENTRAL
TYREON GATES 6-3 12 HAMMOND BISHOP NOLL
BRENNAN GILLIS 6-6 11 INDIANAPOLIS BEN DAVIS
ISAIAH GOOCH 6-6 12 BLOOMINGTON SOUTH
*ERON GORDON 6-3 10 INDIANAPOLIS NORTH CENTRAL
ADAM GRANNAN 6-2 12 LYNNVILLE TECUMSEH
KYLE GUY 6-1 10 INDIANAPOLIS LAWRENCE CENTRAL
JACOB HADEN 5-9 12 LAKE STATION EDISON
ARTHUR HAGGARD 6-3 12 GARY BOWMAN ACADEMY
BRANDON HARDESTY 6-5 11 FRANKLIN
JEFF HARRIS 5-10 12 INDIANAPOLIS NORTH CENTRAL
COLE HARTMAN 6-5 11 WATERLOO DEKALB
MYLES HARVEY 5-11 11 JEFFERSONVILLE
CJ HEDGEPETH 6-1 10 EVANSVILLE NORTH
JACOB HEILER 6-3 11 LAGRANGE PRAIRIE HEIGHTS
T.J. HENDERSON 5-10 11 INDIANAPOLIS TINDLEY
KEATON HENDRICKS 6-5 12 BLOOMINGTON SOUTH
EVAN HENRY 6-2 12 COLUMBUS NORTH
BRIAN HOEING 6-5 11 BATESVILLE
*MATT HOLBA 6-6 11 CHESTERTON
MACY HOLDSWORTH 5-11 12 GREENSBURG
BRAD HUNT 6-9 12 NORTH VERNON JENNINGS CO.
DARRELL HUTCHINSON 6-0 11 INDIANAPOLIS ATTUCKS
*ANTOYNE JACKSON 6-4 10 INDIANAPOLIS LAWRENCE CENTRAL
SAIKOU JALLOW 6-3 12 BLOOMINGTON NORTH
TYLER JENKINS 6-0 12 FISHERS HAMILTON SOUTHEASTERN
JACOB JOHNSON 6-6 12 MOORESVILLE
ROBBIE JOHNSON 5-11 11 CARMEL UNIVERSITY
ANDREW JONES 5-11 12 CLARKSVILLE
ANTHONY JONES 6-3 11 INDIANAPOLIS SPEEDWAY
CHRIS JONES 6-0 12 INDIANAPOLIS SHORTRIDGE
*MIKEY JONES 6-5 12 INDIANAPOLIS ARSENAL TECH
RONALD KARENZI 6-6 11 SELLERSBURG ROCK CREEK
AUSTIN KEILSING 5-9 12 WALTON LEWIS CASS
*BRONSON KESSINGER 6-7 11 CORYDON CENTRAL
*JUSTIN KING 6-7 12 GARY BOWMAN ACADEMY
NICK KING 6-6 12 FRANKLIN
BRODY KIRBY 6-1 12 FRANKFORT
*AARON KORN 6-4 12 FRANKTON
JACK KREMER 6-2 12 INDIANAPOLIS INDIANA DEAF
ADAM KROOT 6-3 12 INDIANAPOLIS BREBEUF
RYAN KUPFERSCHMID 6-2 12 ELKHART CHRISTIAN
VICTOR KYLE 5-9 12 ELKHART CENTRAL
*JARAAN LANDS 6-6 12 INDIANAPOLIS WARREN CENTRAL
WILL LARUE 5-11 12 EVANSVILLE MATER DEI
DERON LEWIS 6-8 11 INDIANAPOLIS NORTHWEST
BRYCE LIENHOOP 6-5 12 COLUMBUS EAST
MIKHAIL LISTON 5-8 11 CARMEL UNIVERSITY
*SAM LONGWOOD 6-6 12 LAPORTE LALUMIERE
*JAQUAN LYLE 6-4 12 EVANSVILLE BOSSE
*TREY LYLES 6-9 12 INDIANAPOLIS TECH
JOSH MARTINDALE 6-5 11 BLOOMINGTON SOUTH
ALEX MAST 5-10 12 GOSHEN FAIRFIELD
LEONDRE MCBIRTH 6-0 12 NEW ALBANY
*D.J. MCCALL 6-6 12 FT. WAYNE CONCORDIA LUTHERAN
CALVIN MCEWEN 5-11 12 CLARKSVILLE
*SEAN MCGEE 5-11 11 FT. WAYNE NORTH
*BRYANT MCINTOSH 6-3 12 GREENSBURG
DAVID MCKNIGHT 6-0 12 INDIANAPOLIS BAPTIST ACADEMY
SETH MCPHERON 6-1 12 GAS CITY MISSISSINEWA
*ZACH MCROBERTS 6-6 12 CARMEL
*MACK MERCER 6-9 12 PLYMOUTH
DEVON MERDER 6-3 12 LINCOLN CITY HERITAGE HILLS
JORDAN MEURER 5-11 11 BICKNELL NORTH KNOX
AVORY MICKENS 6-2 12 VINCENNES LINCOLN
AUSTIN MILLER 5-10 12 ROSSVILLE
BRAXTON MILLER 6-1 11 MICHIGAN CITY MARQUETTE CATHOLIC
CHRIS MITCHELL 6-0 12 MISHAWAKA
JUSTIN MITCHELL 6-3 12 FT. WAYNE WAYNE
KEN MONTGOMERY 5-10 11 BLOOMINGTON NORTH
TREY MOORE 6-3 12 GREENCASTLE SOUTH PUTNAM
JOEY MORIAN 6-4 11 FT. WAYNE BLACKHAWK
CHRIS NUNN 5-8 11 ANDERSON LIBERTY CHRISTIAN
GEDEON NZOMBI 6-7 11 SELLERSBURG ROCK CREEK
*JOEL OKAFOR 5-11 11 RICHMOND
TRACE OSWALT 6-4 12 HARTFORD CITY BLACKFORD
GREG OTT 6-5 12 LAPORTE
BRIAN PATTERSON 6-2 11 LAKE STATION EDISON
ZACK PATTON 6-1 12 WOLCOTT TRI CO.
MIKE PEARSON 6-2 12 BLUFFTON
LANDON PERRY 5-10 12 MADISON
TAYLER PERSONS 6-2 12 KOKOMO
LUCAS PETERS 6-1 12 GREENWOOD CHRISTIAN
ALEX PILZ 6-3 11 OSGOOD JAC-CEN-DEL
*PERRY POINDEXTER 6-7 12 INDIANAPOLIS NORTH CENTRAL
LOGAN PRIMERANO 6-3 11 PERU
ROMEO QUARTERMAN 5-11 12 INDIANAPOLIS METRO
PRESTON QUINN 6-32 12 ANDERSON LIBERTY CHRISTIAN
WHIT RAPP 5-10 12 NOBLESVILLE GUERIN CATHOLIC
RASHAUN RICHARDSON 6-7 12 INDIANAPOLIS TECH
DEVIN RICHEY 6-1 12 AUSTIN
NATE RICHIE 6-5 12 MIDDLEBURY NORTHRIDGE
DEMETRIUS ROBERTS 6-0 12 INDIANAPOLIS INDIANA MATH/SCIENCE
KENDALL ROLLINS 6-6 12 INDIANAPOLIS PIKE
ISAAC RUDD 6-2 12 FRANKFORT
ZACK RUTLAND 5-7 11 INDIANAPOLIS SCECINA
TRESHAN SAMS 5-8 12 GARY LIGHTHOUSE
GAVIN SCHAEFER 6-3 11 LINCOLN CITY HERITAGE HILLS
DREW SCHERMERHORN 6-2 12 LIGONIER WEST NOBLE
CHAZ SCHNEIDER 5-11 12 BROWNSTOWN CENTRAL
ABE SCHWARTZ 6-2 12 LEOPOLD PERRY CENTRAL
*SEAN SELLERS 6-7 12 GREENSBURG
AUSTIN SHELTON 5-11 12 INDIANAPOLIS PARK TUDOR
TANNER SHEPHERD 6-3 12 BOURBON TRITON
TREY SHIPLEY 6-4 12 HOPE HAUSER
SPENCER SHORE 5-9 12 MODOC UNION
GRANT SIMS 6-3 12 BLOOMINGTON NORTH
GRANT SINN 6-0 12 FT. WAYNE CANTERBURY
BEN SINGER 5-10 11 CAMBRIDGE CITY LINCOLN
JACOB SINGER 5-10 12 MARION EASTBROOK
CARTER SKAGGS 6-4 11 ROYAL CENTER PIONEER
CHRISTIAN SMITH 6-3 12 FRANKFORT
CORY SMITH 6-0 12 RAMSEY NORTH HARRISON
THOMAS SMITH 5-8 12 GARY LIGHTHOUSE
*TROY SPEARS 6-3 12 MARTINSVILLE
ALEX SPEER 5-11 12 MITCHELL
*JOSH SPEIDEL 6-7 11 COLUMBUS NORTH
WILL STEVENS 6-4 12 EVANSVILLE DAY SCHOOL
MATT STEWART 6-7 12 KOUTS
JACOB STRONG 6-2 12 WALKERTON GLENN
*CALEB SWANIGAN 6-6 10 FT. WAYNE HOMESTEAD
CALEB SWANNER 5-9 12 GAS CITY MISSISSINEWA
COLE TEAL 6-3 12 CHESTERTON
ZACH TEMPLIN 6-4 12 VINCENNES RIVET
*P.J. THOMPSON 5-10 12 INDIANAPOLIS BREBEUF
BRANDON TONSONI 6-4 12 ROSSVILLE
TYLER TRUESDEL 6-1 12 BLOOMINGTON NORTH
ALEC TURNER 5-11 12 MARION
JEREMIE TYLER 6-3 12 INDIANAPOLIS TECH
ZACH VAN HOOK 6-4 12 LOWELL
GARRETT VICK 6-1 12 BORDEN
DAVID VOGEL 6-3 12 OSSIAN NORWELL
ADDISON WAGLER 6-4 11 MONTGOMERY BARR REEVE
TREVOR WAITE 6-0 11 LIZTON TRI-WEST
CAMERON WALKER 6-2 12 INDIANAPOLIS PIKE
*KENNY WALTON 6-3 11 BROWNSBURG
EVAN WARDEN 5-11 12 RUSSIAVILLE WESTERN
CORY WAYCASTER 6-4 12 ELKHART CHRISTIAN
GRANT WEATHERFORD 6-1 11 ARCADIA HAMILTON HEIGHTS
*RYAN WELAGE 6-8 11 GREENSBURG
ELLIOTT WELMER 6-8 12 COLUMBUS NORTH
BROOKS WESZELY 5-10 12 SULLIVAN
JOEL WEYER 5-11 12 FERDINAND FOREST PARK
*CHANDLER WHITE 6-2 11 FT. WAYNE CARROLL
ISRAEL WHITE 6-3 12 INDIANAPOLIS SHORTRIDGE
ETHAN WHITSON 6-5 12 BRAZIL NORTHVIEW
*TYLER WIDEMAN 6-7 12 ST. JOHN LAKE CENTRAL
TYE WILBURN 6-0 12 ST. JOHN LAKE CENTRAL
*JOHNATHON WILKINS 6-11 12 LAPORTE LALUMIERE
JONATHAN WILKINSON 6-4 12 NAPPANEE NORTHWOOD
*ARNOLD WILSON 6-1 12 GARY WEST
BRAYDEN WOODARD 6-1 12 CAYUGA NORTH VERMILLION
ETHAN WOODROW 6-4 11 VEEDERSBURG FOUNTAIN CENTRAL
ZACH ZURCHER 6-4 12 NAPPANEE NORTHWOOD
IOWA
SEBASTIAN BAUGH 6-3 10 PELLA CHRISTIAN
SETH BENIFAS 6-8 12 DEBUQUE
BRADY ERNST 6-6 11 CLINTON
*NATE GEHRING 6-10 12 WAUKEE
*KYLE HABER 6-5 12 DUBUQUE
JALEN JONES 6-4 11 CLINTON
KORY KUESLING 6-10 12 DUNKERTON
JERRY MYLES 6-4 10 DAVENPORT WEST
*CASEY SCHLATTER 6-6 12 IOWA FALLS ALDEN
JAY SCHON 6-6 11 ANKENY
KANSAS
*CLAYTON CUSTER 6-0 12 OVERLAND PARK BLUE VALLEY NORTHWEST
*CONNOR MCCULLOUGH 6-8 12 LENEXA ST. JAMES
*LOURAWIS NAIRN 5-9 12 BEL AIRE SUNRISE CHRISTIAN ACADEMY
JUSTIN ROBERTS 5-8 10 LAWRENCE
WYATT VOORHEES 5-11 12 MISSION BISHOP MIEGE
KENTUCKY
JONTA' ACREE 6-6 10 CADIZ TRIGG CO.
PARKER ADAMS 6-3 11 MURRAY CALLOWAY CO.
DAVID ADEOSO 6-1 12 ONEIDA BAPTIST INSTITUTE
DAIQUISE ALLEN 6-1 12 LEXINGTON BRYAN STATION
JAKE ALLEN 6-7 12 LONDON NORTH LAUREL
MICHAEL ARMSTEAD 6-0 11 FT. KNOX
MICHAEL ARNETT 6-6 12 MURRAY CALLOWAY CO.
JOSEPH AYERS 6-7 12 BOWLING GREEN
BRENT BACH 6-1 12 AUGUSTA
ZAC BAXTER 6-3 11 LONDON SOUTH LAUREL
*JEREMIAH BELL 5-11 11 LOUISVILLE BUTLER
CODY BELTER 6-10 12 PIKEVILLE SHELBY VALLEY
*BRAXTON BEVERLY 5-11 10 HAZARD PERRY CO. CENTRAL
TIM BICKEL 6-7 12 OWENSBORO DAVIESS CO.
JACOB BLAIR 5-7 11 RACELAND
ELI BOGGESS 5-10 12 VERSAILLES WOODFORD CO.
*JAMES "BEETLE" BOLDEN 6-0 11 COVINGTON HOLMES
*PEYTON BROUGHTON 6-1 9 LONDON NORTH LAUREL
CARL "CHEWW" BROWN 6-3 12 LOUISVILLE WESTERN
*DARION BURNS 5-11 12 FLEMINGSBURG FLEMING CO.
DREW BURNS 6-5 12 ALEXANDRIA BISHOP BROSSART
STACY BURNS 6-0 10 BEREA MADISON SOUTHERN
TYLER CARR 6-0 12 DRY RIDGE GRANT CO.
RONNIE CARSON 6-1 11 NICHOLASVILLE EAST JESSAMINE
BYRON CARVER 6-3 12 BOWLING GREEN WARREN CENTRAL
PEYTON CASE 6-2 11 BETSY LAYNE
QUINTON CHAMES 6-5 12 COVINGTON HOLMES
*ZACH CHAYKOWSKY 6-1 12 MORGANFIELD UNION CO.
SIMON CHRISTON 6-2 11 HINDMAN KNOTT CO. CENTRAL
KAM CHUMBLER 5-10 12 PADUCAH LONE OAK
*NICK COFFEY 6-5 11 RUSSELL SPRINGS RUSSELL CO.
JACOB CONWAY 6-1 11 STANFORD LINCOLN CO.
ESTEVAN CORDOBA 6-3 12 TAYLORSVILLE SPENCER CO.
JA'VON COTTON 6-0 12 ELIZABETHTOWN
L J COWHERD 5-9 11 BARDSTOWN
*CHRISTEN CUNNINGHAM 5-11 12 LEXINGTON HENRY CLAY
KEIFER DALTON 5-11 11 ALBANY CLINTON CO.
CEDRIC DANIELS 5-10 12 LOUISVILLE CENTRAL
*JACKSON DAVIS 6-8 12 LEXINGTON LAFAYETTE
*DIKEMBE DIXSON 6-6 11 ASHLAND PAUL BLAZER
*MALIK DOW 6-3 10 LOUISVILLE BALLARD
CHRIS DRABO 6-2 10 LOUISVILLE MALE
CALEB DUCKWORTH 6-3 12 HENDERSON HENDERSON CO.
JUSTIN EDWARDS 6-5 12 SOMERSET PULASKI SOUTHWESTERN
*TRA EDWARDS 6-2 12 HOPKINSVILLE
*NACARIUS FANT 5-8 12 BOWLING GREEN
JASHAUD FLEMING 5-11 12 MORGANFIELD UNION CO.
JORDAN FOX 6-1 12 MCKEE JACKSON CO.
JORDAN FUCCI 6-3 11 LEXINGTON TATES CREEK
TRENT GILBERT 6-2 12 GEORGETOWN SCOTT CO.
*QUENTIN GOODIN 6-2 10 CAMPBELLSVILLE TAYLOR CO.
*JORDAN GREEN 6-4 12 LEXINGTON HENRY CLAY
KYLE GULLETT 6-5 11 PAINTSVILLE JOHNSON CENTRAL
*TREY GUNDY 6-6 12 LEXINGTON HENRY CLAY
EVAN HALL 6-6 12 HINDMAN KNOTT CO. CENTRAL
JACOB HALL 5-11 12 BOWLING GREEN WARREN CENTRAL
*SHANE HALL 6-8 12 PAINTSVILLE JOHNSON CENTRAL
*DOMINIQUE HARDING 6-5 12 ELIZABETHTOWN
*LAMONTRAY HARRIS 6-7 12 LOUISVILLE PRP
*BRANDON HATTON 6-2 12 FT. MITCHELL DIXIE HEIGHTS
DANIEL HELTON 6-5 12 WALTON WALTON-VERONA
BAYLEN HILL 6-5 12 LIBERTY CASEY CO.
ARIC HOLMAN 6-6 11 OWENSBORO
PATRICK HUBERT 6-1 12 PADUCAH ST. MARY
*CHRIS HUDSON 6-6 12 HAZARD CORDIA
KIRKLAND HUMPHREY 5-10 11 RICHMOND MADISON CENTRAL
*D'ANGELO HUNTER 6-7 12 LOUISVILLE PRP
SKYLER HUNTER 6-6 11 MURRAY CALLOWAY CO.
LATRELLE IRVIN 6-2 12 LEBANON MARION CO.
JOE JACKSON 6-4 12 FERN CREEK
TONY JACKSON 6-4 9 RADCLIFF NORTH HARDIN
DYLAN JAMES 6-4 10 INEZ SHELDON CLARK
*TREVOR JENKINS 6-7 12 MORGANTOWN BUTLER CO.
BRANDON JOHNSON 6-3 11 JEFFERSONTOWN
DEVON JOHNSON 6-0 12 LOUISVILLE IROQUOIS
JAMIE JOHNSON 5-7 12 LOUISVILLE CENTRAL
*JUSTIN JOHNSON 6-7 12 HAZARD PERRY CO. CENTRAL
SHAWN JOHNSON 6-6 12 MAYSVILLE MASON CO.
TANNER JOHNSON 6-5 11 LEXINGTON CATHOLIC
*CAMRON JUSTICE 6-2 11 HINDMAN KNOTT CO. CENTRAL
*DAVID KAPINGA 5-9 12 SOMERSET PULASKI SOUTHWESTERN
BRENT KIDWELL 6-0 11 SHELBYVILLE COLLINS
CARSON KING 6-0 12 LOUISVILLE MALE
NICHOLAS KITCHEN 6-0 11 LOUISVILLE ST. XAVIER
HARRISON LANE 5-8 10 LEXINGTON LAFAYETTE
TREVOR LEWIS 5-11 12 HARTFORD OHIO CO.
MONTRELL LITTLE 6-4 12 LOUISVILLE DOSS
GREG LONGACRE 6-0 12 FAIRDALE
*TAVIN LOVETT 6-1 9 FRANKLIN FRANKLIN-SIMPSON
DOMINIQUE MACK 6-0 12 LOUISVILLE HOLY CROSS
*KELAN MARTIN 6-6 12 LOUISVILLE BALLARD
*JAQUALIS MATLOCK 6-4 11 HOPKINSVILLE
CHRIS MCCRAW 6-7 12 LOUISVILLE WESTERN
*TYLER "CHIP" MCDANIEL 5-11 11 MANCHESTER CLAY CO.
*ANTONIO MCDANIELS 5-10 12 LOUISVILLE PRP
ZACK MCDANIELS 6-5 12 BOWLING GREEN SOUTH WARREN
DREW MCDONALD 6-6 11 NEWPORT CENTRAL CATHOLIC
NIC MCDONALD 6-0 12 ELIZABETHTOWN
DE'BRION MCNEAL 5-8 10 CECILIA CENTRAL HARDIN
DYLAN MEADE 6-1 12 BETSY LAYNE
CHANCE MELTON 6-3 9 COLUMBIA ADAIR CO.
COLLIN MILLER 5-8 9 LIBERTY CASEY CO.
JOHNNY MILLER 6-0 11 LICK CREEK EAST RIDGE
TANNER MOEVES 6-2 12 WALTON WALTON-VERONA
AARON MORGAN 5-9 12 UNION COOPER
B.J. MORSE 6-7 12 HARTFORD OHIO CO.
*ZANE NAJDAWI 6-6 11 ELIZABETHTOWN
WES NOBLE 6-4 12 JACKSON BREATHITT CO.
EZRA OLIVER 5-8 9 LEBANON MARION CO.
CRAIG OWENS 6-3 12 LOUISVILLE TRINITY
LANDON PALMER 6-8 12 CYNTHIANA HARRISON CO.
JALEN PERRY 6-1 11 LOUISVILLE BALLARD
CORY PITTS 6-6 12 SAYLERSVILLE MAGOFFIN CO.
DEMARIUS POINDEXTER 6-4 12 HOPKINSVILLE CHRISTIAN CO.
CHRIS PORTER-BUNTON 6-4 12 BOWLING GREEN WARREN CENTRAL
PEYTON PUCKETT 6-3 12 MAYFIELD GRAVES CO.
DILLON PULLIAM 6-3 12 CYNTHIANA HARRISON CO.
ZACHARY PULLIAM 6-3 10 CYNTHIANA HARRISON CO.
*KAHLIL RASHEED 6-5 12 RADCLIFF NORTH HARDIN
*AUSTIN RENTFROW 6-7 12 BENTON MARSHALL CO.
JACOB REVLETT 6-0 12 CALHOUN MCLEAN CO.
MASON RITCHIE 6-3 12 CYNTHIANA HARRISON CO.
DUSTIN ROGERS 6-1 11 BETSY LAYNE
BRETT RUCKEL 5-11 12 VANCEBURG LEWIS CO.
NICK RUTHSATZ 5-10 12 COVINGTON CATHOLIC
JUSTIN SANDERS 6-0 12 LEXINGTON SAYRE
JAELIN SANFORD 5-11 12 LOUISVILLE MOORE
JAKE SCHULTE 6-8 12 NEWPORT CENTRAL CATHOLIC
REID SCOTT 6-2 12 MADISONVILLE HOPKINS CO. CENTRAL
ZACK SCOTT 5-10 12 LIBERTY CASEY CO.
AUSTIN SEBASTIAN 6-3 12 LANCASTER GARRARD CO.
*SAM SERGEANT 6-0 12 OWENSBORO APOLLO
*ROBERT SHAW 5-10 12 LOUISVILLE ST. XAVIER
*HUNTER SHELTON 6-4 12 OWENSBORO APOLLO
JAQUAN SHORT 5-11 12 NEWPORT
DAVID SIMMONS 6-1 11 HENDERSON HENDERSON CO.
TUCKER SINE 6-2 11 BOWLING GREEN
JORDAN SMITH 6-2 12 LEXINGTON DUNBAR
*QUINTIN SNIDER 6-1 12 LOUISVILLE BALLARD
RAYMOND SPALDING 6-9 11 LOUISVILLE TRINITY
BRENDEN STANLEY 6-1 11 FLORENCE BOONE CO.
*TROY STEWARD 6-4 12 FLEMINGSBURG FLEMING CO.
KEL STOTTS 5-11 9 COLUMBIA ADAIR CO.
TYLER THACKER 6-2 12 MOREHEAD ROWAN CO
CORY THOMAS 6-1 12 FAIRDALE
TRENTON THOMPSON 6-3 11 CYNTHIANA HARRISON CO.
COLLIN TRAVIS 6-4 11 BENTON MARSHALL CO.
BRANDON TROTTER 6-6 12 LOUISVILLE SENECA
BRYAN WALLACE 6-0 12 MT. STERLING MONTGOMERY CO.
TEDDY WARE 6-0 12 LEXINGTON HENRY CLAY
DUJANA WEAVER 5-7 11 LOUISVILLE DOSS
CALEB WIGGINTON 6-5 12 CAMPBELLSVILLE TAYLOR CO.
AUSTIN WILLETT 6-3 12 BARDSTOWN THOMAS NELSON
CARSON WILLIAMS 6-6 10 OWENTON OWEN CO.
KEON WILLIAMS 6-4 12 ELIZABETHTOWN JOHN HARDIN
TONY WOLTER 6-1 12 LICK CREEK EAST RIDGE
PEYTON WOODS 6-2 11 MONTICELLO WAYNE CO.
ELI WRIGHT 6-3 10 OWENSBORO APOLLO
SHON WRIGHT 6-5 11 LEXINGTON LAFAYETTE
*A.J. YOUNGMAN 6-3 9 BARDSTOWN THOMAS NELSON
LOUISIANA
REMOND BROWN 6-4 12 METAIRIE RICHWOOD
*JORDAN CORNISH 6-4 12 NEW ORLEANS BROTHER MARTIN
*MALIK CROWFIELD 6-3 10 RESERVE RIVERSIDE ACADEMY
DRAKE DAVIS 6-4 10 BATON ROUGE DUNHAM
BEN FIELDS 6-6 12 DUBACH
DAVID GRIFFIN 6-2 12 LAKE CHARLES GRIFFIN
JACARDO HAWKINS 6-7 12 GONZALES EAST ASCENION
REGGIE JOHNSON 6-3 12 METAIRIE RICHWOOD
WILL JONES 6-2 12 BATON ROUGE CHRISTIAN LIFE ACADEMY
*CHARVON JULIEN 6-0 11 RESERVE RIVERSIDE ACADEMY
*LADAMIEN KEYS 6-7 12 BOGALUSA
*THON MAKER 7-1 10 METAIRIE METAOROE PARK COUNTRY DAY
*HERBERT MCGEE 6-0 10 RESERVE RIVERSIDE ACADEMY
*BRANDON SAMPSON 6-4 11 BATON ROUGE MADISON PREP
D'VONTE TENNIE 6-0 12 ALEXANDRIA PEABODY
*MIKE THOMAS 6-9 12 VILLA PLATTE
*JAMES THOMPSON 6-7 12 BATON ROUGE CAPITOL OR PARKVIEW BAPTIST
*JEREMY TREAUDO 6-5 11 MARRERO CONQUERING WORD ACADEMY
*KHALIL TURNER 6-8 10 RESERVE RIVERSIDE ACAD. OR NEW ORLEANS HOLY CROSS
*CRAIG VICTOR 6-8 12 NEW ORLEANS ST. AUGUSTINE
*MARK VITAL 6-4 10 LAKE CHARLES WASHINGTON MARION
MARYLAND
*DAVEYON BARNES 6-4 10 BALTIMORE MT. ST. JOSPEH'S
*PHIL BOOTH 6-2 12 BALTIMORE MT. ST. JOSPEH'S
*ANTHONY COWAN 5-9 10 OLNEY GOOD COUNSEL
JOHN CROSBY 6-2 12 BALTIMORE CITY COLLEGE
JOHN DAVIS 6-2 12 FT. WASHINGTON NATIONAL CHRISTIAN
*MARKUS DERRICKSON 6-5 11 ROCKVILLE MONTROSE CHRISTIAN
*OBI ENECHIONYIA 6-8 12 ST. JAMES
*JAMAR ERGAS 6-3 11 ROCKVILLE MONTROSE CHRISTIAN
*EVAN FISHER 6-6 11 POMFRET MCDONOUGH
*REGGIE GARDNER 6-2 10 HYATTSVILLE DEMATHA
MARLINAS GEBEN 6-7 12 HAGERSTOWN GORETTI
*SAM GREEN 6-5 10 FORESTVILLE MCNAMARA
*JAELIN GRANT 6-5 11 HYATTSVILLE DEMATHA
*JOE HAMPTON 6-6 10 HYATTSVILLE DEMATHA
TOMMY HEARD 6-4 12 BALTIMORE ST. FRANCES
KORY HOLDEN 6-3 12 WICOMICO BENNETT
*JUSTIN JENNIFER 5-9 11 BEL AIR JOHN CARROLL
ISAIAH LOWMAN 6-3 11 HYATTSVILLE DEMATHA
*THERENCE MAYIMBA 6-6 12 ROCKVILLE MONTROSE CHRISTIAN
*ALANI MOORE 5-9 10 HYATTSVILLE DEMATHA
*DWAYNE MORGAN 6-7 12 BALTIMORE CITY COLLEGE OR ST. FRANCES
TRAVIS MORGAN 6-1 12 FEDERALSBURG COLONEL RICHARDSON
MANUDU NDIAYE 6-5 11 LAUREL
SYLVESTER OGBONA 6-10 11 FT. WASHINGTON NATIONAL CHRISTIAN
TARON OLIVER 6-8 11 ROCKVILLE MONTROSE CHRISTIAN
TARIQ OWENS 6-7 12 LAUREL PALOTTI
*ANDRE WALKER 6-10 12 POTOMAC BULLIS
*DION WILEY 6-3 12 OXON HILL POTOMAC
MASSACHUSETTS
*GERARD ADAMS 6-8 12 WEST ROXBURY CATHOLIC MEMORIAL
*SADIQ ADEDEJI 6-8 12 WILBRAHAM WILBRAHAM & MONSON
*CHRIS BALDWIN 6-7 11 SRINGFIELD HILLSIDE
*DJERY BAPTISTE 6-9 11 WILBRAHAM WILBRAHAM & MONSON
*ALEC BRENNAN 6-9 12 MILTON OR MILTON ACADEMY
BRUCE BROWN 6-3 11 WAKEFIELD
*MATT CIMINO 6-9 12 WORCESTER ACADEMY
AARON FALZON 6-6 11 SOUTHBOROUGH ST. MARKS
JUWAN GOODING 5-8 11 MILTON
SAM GREEN 6-4 10 FORESTVILLE MCNAMARA
*MUSTAPHA HERRON 6-4 10 WILBRAHAM WILBRAHAM & MONSON
*CALEB JOSEPH 6-1 12 ASHBURNHAM CUSHING ACADEMY
BOBBY MARTIN 6-6 11 DEDHAM NOBLE & GREENOUGH
AARON MCGLEAN 6-5 11 SOUTHBOROUGH ST. MARKS
JOEY O'CONNELL 6-4 12 WILBRAHAM WILBRAHAM & MONSON
*GOODLUCK OKANABAH 6-8 12 WILBRAHAM WILBRAHAM & MONSON
JARRED REUTER 6-8 11 MARION TABOR ACADEMY
*JOSH SHARMA 6-8 12 LEXINGTON
MICHIGAN
DARRYL BINGHAM 6-6 12 DETROIT SOUTHEASTERN
ISAAC BOWLES 6-7 12 DETROIT CHAVEZ
BRAD BRECHTING 6-9 11 CEDAR SPRINGS
KENNY CARPENTER 6-2 12 DETROIT CASS TECH
*REYNALDO CHENEY 6-8 12 GRAND RAPIDS CRESTON
JAWAN CLARKE 5-11 12 ROMULUS
*DARRELL DAVIS 6-2 12 DETROIT DOUGLASS
*DEYONTA DAVIS 6-8 11 MUSKEGON
*ERIC DAVIS 6-2 11 SAGINAW ARTHUR HILL
MIKE DAVIS 6-3 12 MUSKEGON HEIGHTS
DEQUANDRE DENTMOND 6-7 12 LANSING CATHOLIC
MORY DIANE 6-2 12 BEVERLY HILLS DETROIT COUNTRY DAY
MICHAEL EDWARDS 6-9 11 WESTLAND JOHN GLENN
*ALGEVON EICHELBERGER 6-7 10 SAGINAW
*TANNER EUBANK 6-3 11 PAW PAW
BAKARI EVELYN 5-11 11 SOUTHFIELD CHRISTIAN
*AARON FOSTER-SMITH 6-6 12 TAYLOR TRUMAN
ANTHONY FRITZ-WARTLEY 6-6 12 TAYLOR TRUMAN
KELVON FULLER 6-7 10 DETROIT PERSHING
*JUSTIN GREASON 6-9 11 UTICA EISENHOWER
*DRAKE HARRIS 6-3 12 GRAND RAPIDS CHRISTIAN
JAYLN JACKSON 6-3 12 SAGINAW ARTHUR HILL
*JOSH JACKSON 6-6 10 DETROIT CONSORTIUM
MALIK JACKSON 6-5 12 DETROIT CASS TECH
*MARQYWELL JACKSON 6-5 12 DETROIT EAST ENGLISH VILLAGE PREP
DANIEL JEFFRIES 6-4 11 DETROIT CENTRAL
*JAYLEN JOHNSON 6-7 12 YPSILANTI
JANEUA JOUBERT 5-11 12 YPSILANTI
JOEVAIR KENNEDY 6-3 11 MUSKEGON
JAVON LAWRENCE 6-5 10 MELVINDALE
*TREVOR MANUEL 6-8 11 LANSING SEXTON OR HASLETT
*YANTA MATEN 6-7 12 BLOOMFIELD HILLS LAHSER
LUKE MEYER 6-9 12 ADDISON
NICK PERKINS 6-6 11 MILAN
*JAMAL POPLAR 6-8 12 RIVER ROUGE
JOE POWELL 6-6 12 SAGINAW
*COREY REDMAN 6-4 11 BOYNE CITY
*RODNEY SCALES 6-6 11 INKSTER
DEJRON SCOTT 6-8 12 GRAND RAPIDS CHRISTIAN
DIONO SHERMAN 6-4 10 DETROIT CENTRAL
*EDMOND SUMNER 6-0 12 BEVERLY HILLS DETROIT COUNTRY DAY
*JUSTIN TILLMAN 6-6 12 DETROIT PERSHING
A.J. TURNER 6-5 12 WARREN DE LA SALLE
*CASIUS WINSTON 5-10 10 DETROIT UNIVERSITY OF DETROIT JESUIT
MINNESOTA
BROCK BERTRAM 6-7 10 ST. PAUL APPLE VALLEY
AMIR COFFEY 6-3 10 HOPKINS
*TYUS JONES 6-0 12 ST. PAUL APPLE VALLEY
JARVIS JOHNSON 5-11 11 MINNEAPOLIS DE LA SALLE
STEPHEN OSU 6-2 12 HOPKINS
STEPHON SHARP 6-2 12 HOPKINS
IAN THEISSEN 6-8 12 OSSEO
*REID TRAVIS 6-4 12 MINNEAPOLIS DE LA SALLE
*RASHAD VAUGHN 6-4 12 PLYMOUTH OR NEW HOPE COOPER
ANDRE WALLACE 6-0 12 EDEN PRAIRIE
MARSHAWN WILSON 6-1 11 ST. PAUL TARTAN
*JAKE WRIGHT 6-0 12 HOPKINS
MISSISSIPPI
*DEVIN BOOKER 6-4 12 MOSS POINT
JARREKIUS DAVIS 6-3 11 CRYSTAL SPRINGS
*DECARDO DAY 5-9 10 JACKSON CALLAWAY
MAURICE DUNLAP 6-0 12 GREENWOOD ALZY
*ANTONIO GREEN 6-0 11 TUPELO
*JOSHERE HARDNETT 5-9 11 GULFPORT
*DARIUS HICKS 6-6 10 QUITMAN
MAIK HINES 6-8 12 JACKSON MURRAH
*MARIO KEGLER 6-6 10 JACKSON CALLAWAY
*YILDEN MENDOZA 6-9 10 CORINTH
*MALIK NEWMAN 6-3 11 JACKSON CALLAWAY
MICAH THOMAS 6-6 10 SOUTHAVEN
TYLER TURNER 6-4 12 PEARL
*JONIAH WHITE 6-10 12 GRENADA OR MADISON CENTRAL
MISSOURI
*JORDAN BARNES 5-8 10 ST. LOUIS CHRISTIAN BROTHERS
*JORDAN BARNETT 6-6 12 ST. LOUIS CHRISTIAN BROTHERS
TERRENCE BUSH 6-6 12 FLORISSANT MCCLUER NORTH
CLAY CUSTER 5-10 12 KANSAS CITY PEMBROKE HILL
DOMINIQUE DOBBS 6-3 10 FLORISSANT HAZELWOOD CENTRAL
*AUSTIN GILLMAN 6-8 12 ST. LOUIS OAKVILLE
WILL GLADSON 6-6 10 ST. LOUIS CHAMINADE
DORIAN HOLLAND 6-2 12 MARYVILLE HEIGHTS PATTONVILLE
ISIAH HOLMAN 5-9 12 ST. LOUIS LUTHERAN NORTH
MARCELLUS LEWIS 5-11 12 ST. LOUIS CHAMINADE
CAMERON MAES 6-4 12 SPRINGFIELD GLENDALE
*PAT MCCAW 6-4 12 ST. LOUIS CHRISTIAN BROTHERS
*JAYSON TATUM 6-5 10 ST. LOUIS CHAMINADE
NEBRASKA
TANNER BREAZILE 6-8 11 NEBRASKA CITY
NEVADA
*DEVIN BURLESON 6-8 12 LAS VEGAS CLARK
*SHAQUILLE CARR 6-0 12 NORTH LAS VEGAS CANYON SPRINGS
GERAD DAVIS 6-3 12 NORTH LAS VEGAS CANYON SPRINGS
DARRYL GAYNOR 6-3 12 LAS VEGAS PALO VERDE
QUENTIN HENSON 6-1 11 LAS VEGAS DURANGO
*CHASE JETER 6-8 11 LAS VEGAS GORMAN
CHASE NOMAACA 6-4 10 LAS VEGAS BISHOP GORMAN
KINGSLEY OKOROH 7-0 12 HENDERSON FINLDAY PREP
*NOAH ROBOTHAM 5-9 12 LAS VEGAS GORMAN
*STEVE ZIMMERMAN 6-10 11 LAS VEGAS GORMAN
NEW HAMPSHIRE
*ABDUL-MALIK ABU 6-7 12 MERIDIAN KIMBALL UNION ACADEMY
*CHRIS MCCULLOUGH 6-10 12 WOLFEBORO BREWSTER ACADEMY
COLLIN MCMANUS 6-10 12 BEDFORD
CAM MESERVEY 6-2 12 BEDFORD
*JEREMY MILLER 6-9 11 NEW HAMPTON PREP SCHOOL
*JARED TERRELL 6-3 12 NEW HAMPTON PREP OR WOLFEBORO BREWSTER ACAD.
*JOHN WITKOWSKI 6-4 11 TILTON PREP
NEW JERSEY
BRYCE AIKEN 5-7 10 SPARTA POPE JOHN XXIII
PAT ANDREE 6-7 10 LINCROFT CBA
*WADE BALDWIN 6-3 12 METUCHEN ST. JOSEPH
*NASSIR BARRINO 5-11 11 JERSEY CITY HUDSON CATHOLIC
*TYUS BATTLE 6-3 10 GLADSTONE GILL-ST. BERNARD
AMIR BELL 6-2 12 EAST BRUNSWICK
*ISAIAH BRISCOE 6-1 11 NEWARK ST. BENEDICT'S
ELIJAH CAIN 6-3 12 MEDFORD BURLINGTON CO. INST. OF TECH.
TIM DELANEY 6-8 11 PITMAN
JUWAN DOLBRICE 5-10 11 LINDEN
*RASHARD FIGURES 6-3 12 HACKENSACK
DARNELL FOREMAN 6-0 12 JERSEY CITY ST. ANTHONY
*TEMPLE GIBBS 6-0 10 WEST ORANGE SETON HALL PREP
*ASANTE GIST 5-10 10 ROSELLE ROSELLE CATHOLIC
*CAMERON HEYWOOD 5-8 11 PARAMUS CATHOLIC
JERRON LOVE 5-7 11 JERSEY CITY ST. ANTHONY ??
KAMAR MCKNIGHT 6-4 11 ELIZABETHPORT ST. PATRICK'S
*RODNEY MILLER 6-9 10 NEWARK ST. BENEDICT'S
DONOVAN MITCHELL 6-1 11 BLAIRTOWN BLAIR ACADEMY
*QUADRI MOORE 6-8 12 LINDEN
*JAQUAN MOSLEY 6-1 10 JERSEY CITY ST. ANTHONY
*TERQUIN MOTT 6-5 10 BURLINGTON LIFE CENTER
*GILBERTO QUE 5-10 10 JERSEY CITY ST. ANTHONY
KAISON RANDOLPH 6-0 12 PENNINGTON PREP
*MALACHI RICHARDSON 6-6 11 ROSELLE CATHOLIC ??
*NYRHIQUE SMITH 6-1 10 EATONTOWN MONMOUTH REGIONAL
ISAIAH STILL 6-3 11 ROSELLE ROSELLE CATHOLIC
EMMANUEL TAYLOR 6-7 11 BURLINGTON LIFE CENTER
*KARL TOWNS 6-10 12 METUCHEN ST. JOSEPH
AUSTIN WETZLER 6-0 12 CHERRY HILL EAST
AUSTIN WHITE 5-10 11 JERSEY CITY ST. PETERS PREP
TAVON WHITE 6-1 11 CHERRY HILL KINGS CHRISTIAN
JONATHAN WILLIAMS 6-0 12 ELIZABETHPORT ST. PATRICK'S
*ALEX WOLF 6-9 12 BLAIRTOWN BLAIR ACADEMY
NEW YORK
*CHRIS ATKINSON 5-10 11 BRROKVILLE LONG ISLAND LUTHERAN
JERMAINE BISHOP 6-1 11 FLUSHING HOLY CROSS
ELISHA BOONE 6-3 12 BROOKLYN BISHOP LOUGHLIN
GABE BROWN 6-11 12 CENTERREACH OSNA
*THOMAS BRYANT 6-8 11 ROCHESTER BISHOP KEARNEY
*KADEEM CARRINGTON 6-3 12 BROOKLYN BISHOP LOUGHLIN
*CHRIS DAVIS 6-0 12 BRIARWOOD ARCHBISHOP MALLOY
*ADONIS DE LA ROSA 6-9 12 MIDDLE VILLAGE CHRIST THE KING
*CHEICK DIALLO 6-9 11 CENTERREACH OSNA
CHANCE ELLIS 6-3 12 MIDDLE VILLAGE CHRIST THE KING
*JESSE GOVAN 6-9 11 MANHASSET ST. MARY'S
*HAKEEM GRANT 6-7 10 BROOKVILLE LONG ISLAND LUTHERAN
TERRY HARRIS 6-4 12 HUNTINGTON STATION HALF HOLLOW HILLS WEST
DAQUAN HICKMAN 5-10 11 BROOKLYN ROBESON
*TY JEROME 5-8 10 NEW ROCHELLE IONA PREP
JAMIE KILLINGS 6-3 11 BROOKLYN BOYS & GIRLS
KEVIN LITTLE 5-11 12 CENTERREACH OSNA
TYLER LYDON 6-7 12 PINE PLAINS
*UNIQUE MCLEAN 6-0 10 HOOSICK HOOSAC PREP
*SHAVIAR NEWKIRK 6-1 12 BRONX CARDINAL HAYES
*JONATHAN NWANKWO 6-9 11 NEW ROCHELLE IONA PREP
MICHAEL NZEI 6-8 12 CENTERREACH OSNA
LAMONT PEEBLES 5-10 11 BROOKLYN JEFFERSON
*MARVIN PROCHET 6-6 11 BROOKLYN BOYS & GIRLS
*AARON RAY 6-2 11 MIDDLETOWN
*JARED RIVERS 5-10 10 MIDDLE VILLAGE CHRIST THE KING
MATT RYAN 6-4 11 NEW ROCHELLE IONA PREP
*RAY SALNAVE 6-1 10 BAYSIDE CORDOZA
LUIS SANTOS 6-9 11 BRONX ST. RAYMOND
MARQUEL SHEFFIELD 6-5 11 PARAMUS CATHOLIC
STERLING SWEENEY 6-2 12 BUFFALO WILLIAMSVILLE NORTH
*MOHAMED TOURAY 6-2 11 BRONX WINGS ACADEMY
*JOHN TRINIDAD 6-3 10 BROOKLYN JEFFERSON
ANTHONY VERNON 6-8 12 BROOKLYN BISHOP LOUGHLIN
*TAHIYR VINES 6-2 10 BAYSIDE CORDOZA
HOWARD WASHINGTON 6-1 10 BUFFALO CANISIUS
*ANDREW WHISENANT 6-5 10 BAYSIDE CORDOZA
*ISAIAH WHITEHEAD 6-3 12 BROOKLYN LINCOLN
*KYLE WILLIAMS 6-9 12 FREEPORT ST. JOHN BAPTIST
DEVYN WILSON 6-1 12 BROOKLYN BISHOP LOUGHLIN
*KASSOUM YAKWE 6-8 10 CENTERREACH OSNA
NORTH CAROLINA
*EDRICE ADEBAYO 6-8 10 PINETOWN NORTHSIDE
TREVOR ANDERSON 6-0 11 CHARLOTTE KENNEDY CHARTER
SADEEQ BELLO 5-6 12 HIGH POINT WESTCHESTER ACADEMY
*CHE BOB 6-4 12 CHARLOTTE KENNEDY CHARTER
*DONTE BUFORD 6-6 12 GREENVILLE OAKWOOD
CONNOR BURCHFIELD 6-3 11 CONCORD
*GARY CLARK 6-6 12 CLAYTON
ZACH COTTRELL 6-4 10 HAYESVILLE
RICKY COUNCIL 6-3 12 DURHAM NORTHERN
TYLER CREAMMER 6-8 11 STATESVILLE SOUTHVIEW CHRISTIAN
*JAMES DEMERY 6-4 12 GREENVILLE OAKWOOD
*JAMAR ERGAS 6-3 11 CREEDMOOR CHRISTIAN FAITH CENTER
BRADLEY FISHER 6-11 12 CHARLOTTE UNITED FAITH CHRISTIAN ACADEMY
*HARRY GILES 6-8 10 HIGH POINT WESLEYAN CHRISTIAN
*TYLER HERRON 6-7 12 RALEIGH CHRIST SCHOOL
JOSHUA HOWARD 6-5 10 CHARLOTTE PROVIDENCE DAY
RANDOLPH HUNT 5-11 12 RALEIGH UPPER ROOM CHRISTIAN
*BRANDON INGRAM 6-4 11 KINSTON
*ERIC JOHNSON 6-1 12 DURHAM KESTREL HEIGHTS
LUCAS JOHNSON 6-5 11 CHARLOTTE MALLARD CREEK
DANIEL KANAKANUI 6-5 12 JAMESTOWN LUCY RAGSDALE
*JUSTICE KITHCART 6-0 10 DURHAM KESTREL HEIGHTS
*JOSH LEVEL 6-3 12 ARDEN CHRIST SCHOOL
*CALEB MARTIN 6-7 12 MOCKSVILLE DAVIE
*CODY MARTIN 6-7 12 MOCKSVILLE DAVIE
*SHELDON MITCHELL 6-3 12 WAXHAW CUTHBERTSON
RODNEY MOORE 6-2 12 CLAYTON
*KWESHAUN PARKER 6-0 10 FAYETTEVILLE FAITH CHRISTIAN
*THEO PINSON 6-5 12 HIGH POINT WESLEYAN CHRISTIAN
*XAVIER RATHAN-MAYES 6-2 12 CREEDMOOR CHRISTIAN FAITH CENTER
*JAQUEL RICHMOND 6-1 12 HIGH POINT WESLEYAN CHRISTIAN ACADEMY
JAYLAN ROBERTSON 5-10 12 RALEIGH WORD OF GOD
*JORDAN ROBINSON 6-8 12 RALEIGH QUALITY EDUCATION PREP
*THAXTER SPRUILL 6-8 12 CLINTON
TUCKER THOMPSON 6-9 12 HUNTERSVILLE HOUGH
NORTH DAKOTA
*TAYLOR SCHAFER 6-3 12 BISMARCK
BEN WEISBECK 5-11 12 BISMARCK ST. MARY CENTRAL
OHIO
AUSTIN ADAMS 6-3 11 OREGON CARDINAL STRITCH
*ESA AHMAD 6-6 11 SHAKER HEIGHTS
KYLE AHRENS 6-2 11 VERSAILLES
*PEYTON ALDRIDGE 6-6 12 LEAVITTSBURG LABRAE
NATE ALLEN 6-3 12 TOLEDO BOWSHER
TONY ANDERSON 6-6 11 COLUMBUS MARION-FRANKLIN
DEVON ANDREWS 6-4 11 LORAIN
RYAN BADOWSKI 6-2 12 BRUNSWICK
*EVAN BAILEY 6-5 12 MASSILLON JACKSON
MYO BAXTER 6-4 11 MIDDLETOWN LAKOTA EAST
GEOFF BEANS 6-7 12 TOLEDO OTTAWA HILLS
*TERVELL BECK 6-5 10 CLEVELAND CENTRAL CATHOLIC
RYAN BEE 6-7 12 JEROMESVILLE HILLSDALE
DAVID BELL 6-9 12 GARFIELD HTS.
DAZHONTAE BENNETT 6-3 12 TROTWOOD MADISON
DONOVAN BENSON 6-5 12 MANSFIELD SENIOR
GRANT BENZINGER 6-2 12 CINCINNATI MOELLER
*JAVON BESS 6-4 12 GAHANNA LINCOLN
JE'MICHAEL BLANTON 6-2 12 DAYTON THURGOOD MARSHALL
TYLER BOWLING 6-7 12 WEST CHESTER LAKOTA WEST
*CARLTON BRAGG 6-9 11 CLEVELAND VASJ
*NOAH BRAMLAGE 6-6 11 OTTAWA OTTAWA-GLANDORF
RYAN BRICKING 6-2 12 CINCINNATI PRINCETON
CONNOR BROWN 6-5 12 MIAMISBURG
TREVOR BULLOCK 6-7 12 MILFORD
AL BURGE 6-2 12 GARFIELD HTS.
AARON BUSHNER 5-10 12 AKRON SV-SM
DONTE BUYCKS 6-3 11 CINCINNATI LA SALLE
ROBERT CALDWELL 5-8 12 DAYTON STIVERS
LLOYD CHATMANN 5-8 11 REYNOLDSBURG
ANTHONY CHRISTIAN 6-2 10 AKRON HOBAN
JA'BRAUN COX-CALWISE 5-9 12 GARFIELD HTS.
ANGELO CUGINI 6-6 12 CUYAHOGA FALLS
JAEVIN CUMBERLAND 5-11 11 WILMINGTON
*JARRON CUMBERLAND 6-3 10 WILMINGTON
*DEREK DANIELS 6-7 10 DAYTON THURGOOD MARSHALL
KEVIN DANIELS 6-2 12 CINCINNATI HUGHES
JORDAN DARTIS 6-1 11 NORWALK
JOHNNY DAVIS 5-10 12 BEACHWOOD
DORIANE DAWSON 6-0 11 DAYTON DUNBAR
*VICTOR DORSEY 6-8 12 HOLLAND SPRINGFIELD
DAVID DUNNIGAN 6-6 11 MIDDLEBURG HEIGHTS MIDPARK
DARIUS DUNSON 5-11 10 KETTERING FAIRMONT
*VINCE EDWARDS 6-7 12 MIDDLETOWN
DYMIERE FINCH 6-2 12 COLUMBUS WALNUT RIDGE
LUKE FISHER 6-6 11 ARCHBOLD
TIM FLEMING 6-0 12 FAIRFIELD
JUAN FORD 6-1 12 HUBER HTS. WAYNE
ANDRE FOSTER 6-2 11 TROTWOOD MADISON
*NATE FOWLER 6-8 11 CINCINNATI MOELLER
EVAN FRENCH 6-4 12 VINCENT WARREN
BRANDON FRITTS 6-3 12 MENTOR
*DEREK FUNDERBURK 6-7 10 LAKEWOOD ST. EDWARD
ADAM GIGAX 6-5 12 CINCINNATI MOELLER
*ANTHONY GLOVER 5-10 12 TOLEDO ST. JOHN'S
WILLIAM GREEN 5-11 12 DAYTON DUNBAR
KENTON GULLION 6-3 11 MINFORD
JAQUAN HAIRSTON 6-3 11 COLUMBUS AFRICENTRIC
*TY HAIRSTON 6-1 12 COLUMBUS NORTHLAND
MIKE HALL 6-4 11 VINCENT WARREN
*MARSALIS HAMILTON 6-3 12 LAKEWOOD ST. EDWARD
BEN HARAWAY 5-10 12 NORWALK
ISHMAEL HARGROVE 6-4 12 BEDFORD CHANEL
*A.J. HARRIS 5-10 11 DAYTON DUNBAR
NATE HARRIS 6-6 12 TOLEDO CENTRAL CATHOLIC
ANDRE HAWES 5-10 10 MIAMISBURG
*JALEN HUDSON 6-4 12 AKRON SV-SM
DANNY HUMMER 5-10 12 COLUMBUS UPPER ARLINGTON
*ROSEL HURLEY 6-4 12 SHAKER HEIGHTS
KHALIL IVERSON 6-3 11 DELAWARE HAYES
CARLOS JACKSON 6-2 12 CINCINNATI ROGER BACON
*WILLIE JACKSON 6-5 10 GARFIELD HTS.
*ERIC JAMES 6-3 12 WESTERVILLE CENTRAL
NATE JAMISON 6-3 12 COLUMBUS NORTHLAND
SHEMAR JEFFERY 6-6 11 BEDFORD
TYRONE JOHNSON 6-7 12 COLUMBUS WALNUT RIDGE
DEVON JONES 6-2 11 CLEVELAND JOHN ADAMS
ISAIAH JONES 5-11 11 CINCINNATI WOODWARD
ROBERT JONES 6-6 12 MANSFIELD SENIOR
BEAU JUSTICE 6-2 11 PEEPLES
ELIJAH KAHLIG 6-2 12 FT. RECOVERY
*LUKE KENNARD 6-5 11 FRANKLIN
CONNOR KERN 6-1 12 PICKERINGTON CENTRAL
*VINCENT KING 6-5 10 AKRON SV-SM
DESHONE KIZER 6-3 12 TOLEDO CENTRAL CATHOLIC
CONNER KRIZANCIC 6-2 12 MENTOR
MILAN LANIER 6-5 11 CINCINNATI MT. HEALTHY
*JEFF LARKIN 5-11 12 CINCINNATI LA SALLE
JERMEY LARKIN 5-9 10 CINCINNATI LA SALLE
TAYLOR LEE 6'4 12 CINCINNATI ELDER
BRADEN LIEUNGH 6-3 11 CARLISLE
ANTWAN LILLARD 6-2 11 CLEVELAND CENTRAL CATHOLIC
CHRIS LONDON 6-3 11 NEW ALBANY
DYLAN LOWRY 5-11 11 WEST CHESTER LAKOTA WEST
*JAMES MANN 6-6 10 COLUMBUS MARION-FRANKLIN
ULMER MANZIE 6-6 11 COLUMBUS AFRICENTRIC
*HUNTER MARTIN 6-8 11 SUGAR GROVE BERNE UNION
RAYSHAUN MARTIN 5-10 12 DAYTON THURGOOD MARSHALL
*DAKOTA MATHIAS 6-5 12 ELIDA
*ZACH MC CORMICK 6-1 12 CINCINNATI TURPIN
SETH MCCOY 6-1 11 CANAL WINCHESTER
JAYLEN MCDONALD 6-4 11 CLEVELAND ST. IGNATIUS
DEREK MCKEITHEN 6-5 12 COLUMBUS NORTHLAND
MONTELL MCRAE 6-7 11 CLEVELAND KING
ERIC MEININGER 6-5 12 CENTERVILLE
RYAN MIKESELL 6-5 11 ST. HENRY
*RODERICK MILLS 6-7 12 CINCINNATI ST. XAVIER
CHELVONTE MONTGOMERY 5-11 12 CLEVELAND CENTRAL CATHOLIC
AIRIUS MOORE 5-10 12 BEAVERCREEK
ALEX MURPHY 6-3 12 PATASKALA LICKING HEIGHTS
ZACH NEUENSCHWANDER 6-8 11 NAVARRE FAIRLESS
KIPPER NICHOLS 6-4 11 LAKEWOOD ST. EDWARD
CHRIS OAKLEY 6-0 11 LYNDHURST BRUSH
DEREK PARDON 6-6 11 CLEVELAND VASJ
BRIAN PARKER 6-1 11 CLEVELAND VASJ
DEVIN PIKE 6-5 12 CINCINNATI ELDER
KALEB POTTER 6-3 12 MENTOR
TYSEAN POWELL 6-5 12 CLEVELAND BENEDICTINE
MICHAEL PRYCE 6-1 10 BELLBROOK
CRAIG RANDALL 5-10 11 CANFIELD
*ASHON RIGGINS 6-0 10 HAMILTON
*TYONTE ROBINSON 6-1 12 CINCINNATI WITHROW
REGGIE ROGERS 6-0 11 AKRON FIRESTONE
ZACH ROWER 6-8 12 BEAVERCREEK
RONNIE ROUSSEAU 5-10 12 CINCINNATI WINTON WOODS
BROGAN SCOTT 6-4 11 MEDINA HIGHLAND
NATE SHEPPARD 6-3 12 DAYTON JEFFERSON
MIKE SIMON 6-5 11 HILLIARD DAVIDSON
*BLAKE SIMPSON 6-6 12 CINCINNATI LA SALLE
*GAVIN SKELLY 6-8 12 WESTLAKE
JORDAN SMITH 6-2 12 DAYTON DUNBAR
CHANCE SORRELL 6-6 12 MIDDLETOWN
*OMARI SPELLMAN 6-7 10 NORTH ROYALTON
*LAMONTE STONE 5-6 11 BOWLING GREEN
KYLE STERGIS 5-8 11 GARFIELD HTS.
DEVON STOVER 6-1 10 CLEVELAND ST. IGNATIUS
*JAE'SEAN TATE 6-2 12 PICKERINGTON CENTRAL
*CAMERON TAYLOR 6-2 12 CLAYTON NORTHMONT
*DOUG TAYLOR 6-6 11 COLUMBUS NORTHLAND
MACIO TEAGUE 6-2 11 CINCINNATI SUMMIT COUNTRY DAY
*JEFF THOMAS 6-4 12 NORWALK
LATRELL TIDWELL 6-6 12 CINCINNATI WINTON WOODS
*SETH TOWNS 6-6 10 COLUMBUS NORTHLAND
D'MITRIK TRICE 5-11 11 HUBER HTS. WAYNE
*JAYLEN TUCKER 6-6 12 COLUMBUS NORTHLAND
*AHMAD WAGNER 6-5 11 HUBER HTS. WAYNE
T.J. UMAR 6-5 12 CLEVELAND JOHN HAY
KEVIN VANNATTA 6-2 12 COLUMBUS UPPER ARLINGTON
TONY VUYANICH 6-4 12 LAKEWOOD ST. EDWARD
DEVYN WALKER 6-0 12 CINCINNATI NORTHWEST
SHERMAR WAUGH 5-9 12 COLUMBUS NORTHLAND
LOGAN WEIMER 6-9 12 HOLLAND SPRINGFIELD
ALEX WHITE 6-6 11 MIDDLETOWN LAKOTA EAST
GARY WILLIAMS 5-10 12 CLEVELAND BENEDICTINE
JOSH WILLIAMS 6-1 11 BARBERTON
NICK WILLIAMS 6-2 12 SANDUSKY PERKINS
RONNIE WILLIAMS 6-2 12 COLUMBUS BROOKHAVEN
TYLER WILLIAMS 6-1 12 WEST CHESTER LAKOTA WEST
*XEYRIUS WILLIAMS 6-7 11 HUBER HTS. WAYNE
JAREL WOOLRIDGE 5-8 12 AKRON SV-SM
*ANTONIO WOODS 5-9 12 CINCINNATI SUMMIT COUNTRY DAY
GRANT ZAWADZKI 5-9 11 TROY CHRISTIAN
OKLAHOMA
*JACOB HAMMOND 6-9 12 DUNCAN (HOME SCHOOLED)
*OMEGA HARRIS 6-1 12 OKLAHOMA CITY PUTNAM CITY
*JAKOLBY LONG 6-3 10 EDMOND MEMORIAL
DOUG MOORE 6-6 11 LAWTON EISENHOWER
*ALONZO TRIER 6-1 11 OKLAHOMA CITY DOUGLASS OR HOME SCHOOLED
OREGON
RYAN BAY 6-3 11 WEST LINN
KAMERON CHATMAN 6-4 12 PORTLAND JEFFERSON
*ANTHONY MATHIS 6-2 11 WEST LINN
PAYTON PRITCHARD 5-9 10 WEST LINN
GABE TAYLOR 6-4 12 NEWBERG
PENNSYLVANIA
LEVAN ALSTON 6-2 11 HAVERFORD
CONRAD CHAMBERS 6-0 12 PHILADALPHIA FRIENDS CENTRAL
*MARQUISE COLLINS 6-5 10 CHESTER
MIKE COOPER 6-6 11 PHILADALPHIA ELECTRIC & TECH
VAUGHN COVINGTON 5-11 10 PHILADELPHIA NEWMANN-GORETTI
*SAM FOREMAN 5-10 11 HAVERFORD
*SHEPARD GARNER 6-1 12 PHILADELPHIA ROMAN CATHOLIC
*AHMAD GILBERT 5-9 11 PHILADELPHIA CONSTITUTION
*DERRICK JONES 6-6 11 RADNOR ARCHBISHOP CARROLL
*LAMAR KIMBLE 5-9 11 PHILADELPHIA NEWMANN-GORETTI
TERRY LANIER 6-6 12 MALVERN PREP
DEVIN LIGGEONS 6-1 11 PHILADELPHIA IMHOTEP
DYMIR LOGAN 6-4 11 PHILADELPHIA IMHOTEP
*JABREE MCCALL 6-9 10 PHILADELPHIA MATH, CIVICS & SCIENCE
*JAQUAN NEWTON 6-2 12 PHILADELPHIA NEWMANN-GORETTI
JARED NICKENS 6-4 12 WESTOWN
MUHAMMAD ALI ABDUR RAHKMAN 6-4 12 ALLENTOWN CENTRAL CATHOLIC
*MALIK ROBINSON 6-2 12 JENKINTOWN ABINGTON FRIENDS
*HORACE SPENCER 6-8 11 PHILADELPHIA WILLIAM TENNETT
*ISAIAH WASHINGTON 6-2 12 WILLIAMSPORT
TREVAUGHN WILKERSON 6-7 11 PHILADELPHIA ROMAN CATHOLIC
SOUTH CAROLINA
*RION DAVIS 6-1 11 COLUMBIA A.C. FLORA
*PERRY DOZIER 6-0 11 COLUMBIA SPRING VALLEY
JUWAN EVANS 6-0 11 GREENVILLE SOUTHSIDE
*RAKYM FELDER 5-10 10 FT. MILL INDIAN LAND
TY MADDEN 6-3 10 LAURENS DISTRICT 55
DARNELL ROGERS 5-0 10 FT. MILL INDIAN LAND
*MARCUS STROMAN 6-1 12 COLUMBIA KEENAN
TAIJHA TURNER 6-3 12 AIKEN SOUTH AIKEN
*SEVENTH WOODS 6-0 10 COLUMBIA HAMMONDS
TENNESSEE
*JAKE ALLSMILLER 6-5 12 NASHVILLE CHRIST PRESBYTERIAN
CEDRIC ANDERSON 6-5 12 ARLINGTON
LANDON BALDWIN 6-6 12 CLARKRANGE
JAYLEN BARFORD 6-2 12 JACKSON SOUTHSIDE
*LERON BLACK 6-7 12 MEMPHIS WHITE STATION
*BRAXTON BLACKWELL 6-6 10 NASHVILLE CHRIST PRESBYTERIAN
*DESONTE BRADFORD 6-1 12 HUMBOLDT
TREYVON BROWN 6-2 12 HUMBOLDT
WAYNE CAUDLE 6-6 11 OOLTEWAH EAST HAMILTON
*CHRIS CHIOZZA 5-10 12 BARTLETT
CHARLES CLARK 6-1 12 MURFREESBORO SIEGEL
ZAY COLEMAN 5-7 12 TIPTONVILLE LAKE CO.
CADE CROSLAND 5-9 10 SPARTA WHITE CO.
AUSTIN DANIEL 6-4 12 DRESDEN
JOSH DAVIS 5-10 12 GERMANTOWN HOUSTON
TRIPP DAVIS 6-0 11 ANTIOCH LIGHTHOUSE CHRISTIAN
HARRION DENEKA 6-6 12 MEMPHIS CHRISTIAN BROTHERS
WADE ELDRIDGE 6-5 11 LIVINGSTON ACADEMY
JACOB FARRAR 5-11 12 LYNNVILLE RICHLAND
TRE'VONN FIELDS 6-4 12 JOHNSON CITY SCIENCE HILL
DONTE FITZPATRICK 6-2 11 MEMPHIS WHITE STATION
*ANDREW FLEMING 6-4 11 NASHVILLE ENSWORTH
RAHEEM FLOWERS 5-11 12 TIPTONVILLE LAKE CO.
CHRIS FORBES 6-4 12 KNOXVILLE WEST
JAKE GREER 6-6 12 GERMANTOWN HOUSTON
CHASE HAMILTON 6-2 11 KNOXVILLE FULTON
*GRANT HAMPTON 6-1 12 BRADFORD
TAYLOR HAWKINS 6-3 12 MADISONVILLE SEQUOYAH
MALIK HICKS 6-5 11 JACKSON SOUTHSIDE
TERRY HOLT 6-1 12 NASHVILLE EAST NASHVILLE
JALEN HUNTER 5-10 12 MADISON GOODPASTURE
*MARCANVIS HYMON 6-6 12 MEMPHIS WHITEHAVEN
KELVIN JACKSON 6-4 11 KNOXVILLE FULTON
JAUAN JENNINGS 6-3 11 MURFREESBORO BLACKMAN
JOSH JONES 5-10 10 CLEVELAND WALKER VALLEY
RYAN JONES 5-10 12 MURFREESBORO SIEGEL
*ANFERNEE KEMP 6-6 12 BOLIVAR CENTRAL
*SKAL LABISSIERE 6-9 11 CORDOVA EVANGELICAL CHRISTIAN SCHOOL
*DEDRIC LAWSON 6-8 10 MEMPHIS HAMILTON
*KEELON LAWSON 6-6 11 MEMPHIS EAST
CLAY LEATHERWOOD 6-2 12 GATLINBURG GATLINBURG-PITTMAN
FATODD LEWIS 6-8 12 MEMPHIS RALEIGH-EGYPT
*JALEN LINDSAY 6-6 12 NASHVILLE CHRIST PRESBYTERIAN
CENTERIUS LYONS 5-9 10 MURFREESBORO RIVERDALE
*ROB MARBERRY 6-7 12 NASHVILLE FRANKLIN ROAD ACADEMY
JEREMIAH MARTIN 6-2 11 MEMPHIS MITCHELL
CHRIS MCNEAL 6-1 11 JACKSON SOUTHSIDE
*DILLON MITCHELL 5-9 10 MEMPHIS WHITE STATION
DANIEL NORL 6-1 12 CLARKSVILLE KENWOOD
CURTIS PHILLIPS 6-4 12 MEMPHIS WHITE STATION
MALIK PUGH 5-11 12 NEWBERN DYER CO.
*YALEN REED 6-2 10 LEBANON FRIENDSHIP CHRISTIAN ??
THOMAS RICHARD 6-2 12 NASHVILLE CHRIST PRESBYTERIAN
*DAVELL ROBY 6-5 12 MEMPHIS WHITE STATION
ANDREW ROGAN 6-2 12 MURFREESBORO BLACKMAN
ANDY SCHUMPERT 6-4 12 BRENTWOOD
LUKE SHEPHERD 6-2 11 KNOXVILLE GRACE CHRISTIAN
JUSTIN SIMMONS 6-5 12 CROSSVILLE STONE MEMORIAL
JOSEPH SKIBBIE 6-4 12 NASHVILLE HUME FOGG
EMMANUEL SMITH 6-2 12 MURFREESBORO OAKLAND
KEN'YORES SMITH 6-2 11 MT. PLEASANT
*NYCH SMITH 5-9 11 MEMPHIS WHITE STATION
BEN SNIDER 6-1 12 OOLTEWAH
LANNON SOWELL 6-7 12 SIGNAL MOUNTAIN
DERRICK SPEARS 6-2 12 MURFREESBORO MIDDLE TENNESSEE CHRISTIAN
*KHALILL SPENCER 6-4 11 MEMPHIS B.T. WASHINGTON
ZACK STEPHENSON 6-3 11 SPARTA WHITE CO.
*REGGIE TAYLOR 6-7 10 MEMPHIS WHITEHAVEN
CONNOR TIPSORD 6-4 12 GERMANTOWN HOUSTON
STEPHON TURNER 5-9 12 HUMBOLDT
*VIC WHARTON 5-10 12 THOMPSONS STATION INDEPENDENCE
*JACOB WILLIAMS 6-3 12 LEBANON WILSON CENTRAL
KENTEL WILLIAMS 5-11 10 KNOXVILLE FULTON
CUDJOE YOUNG 6-2 12 CHATTANOOGA HOWARD
TEXAS
*DEANGELO ALLEN 6-7 12 DALLAS KIMBALL
JOSEPH ANDERSON 6-0 11 HOUSTON YATES
DAVONTE BAILEY 6-2 12 DUNCANVILLE
MARQUESS BOLDEN 6-7 10 DESOTO
RICKEY BRICE 6-8 11 ARLINGTON PANGEGO CHRISTIAN
CAMERON BURKETT 6-7 10 HOUSTON THE WOODLANDS
*JOE BURTON 6-5 12 HOUSTON CHRISTIAN LIFE OR LUTHERAN H.S. NORTH
*DORIAN CHATMAN 6-4 11 PORT ARTHUR MEMORIAL
*MONGO CORNETT 6-7 10 HOUSTON WESTFIELD OR SPRING KLEIN
JORDAN DAVIS 6-7 11 TEXAS CITY
BRANDON ETIENNE 5-9 12 HOUSTON NORTH SHORE
AUSTIN EVANS 7-0 12 PLANO VINES
RYAN EVANS 6-9 10 PLANO CLARK
*TERRENCE FERGUSON 6-4 10 FLOWER MOUND
JACKSON FORBES 6-6 12 PLANO WEST
*AUSTIN GRANDSTAFF 6-3 12 ROCKWALL
JARREN GREENWOOD 5-11 11 BELLAIRE
ZACH HANEY 6-8 12 HUMBLE ALASCODIA
D.J. HOGG 6-7 11 PLANO JASPER
JUSTIN HOLLINS 6-7 12 CONROE LIFESTYLE CHRISTIAN
*JUSTIN JACKSON 6-7 12 HOUSTON HCYA
SOLONYE JAMABO 6-1 11 PLANO
BRANDON JONES 6-4 12 CYPRESS CYPRESS FAIRBANKS
*BEN LAMMERS 5-8 12 SAN ANTONIO ALAMO HEIGHTS
*KADEEM LATTIN 6-8 12 HOUSTON WESTBURY CHRISTIAN
TONY LEWIS 6-7 11 SAN ANTONIO CENTRAL CATHOLIC
*NATE MAHIARY 5-10 11 CYPRESS CYPRESS FAIRBANKS
KAELEN MALONE 5-11 12 MCKINNEY
KEJUAN MAULVUE 5-8 11 FT. WORTH EVERMAN
*KING MCCLURE 6-3 11 OVILLA AAA ACADEMY
*CAMERON MCGRIFF 6-5 10 GRAND PRAIRIE
*MATTHEW MCQUAID 6-3 12 DUNCANVILLE
*MICKEY MITCHELL 6-6 11 PLANO PRESTONWOOD CHRISTIAN
NATE MORRIS 6-8 10 WYLIE
*EMMANUEL MUDIAY 6-4 12 DALLAS PRIME PREP
KELBY NIXON 6-2 12 CANTON
*KELLY OUBRE 6-5 12 RICHMOND BUSH
*JOSH PARRISH 6-2 10 MANSFIELD
*NIJAL PEARSON 6-4 10 BEAUMONT CENTRAL
*JESSE PISTOKACHE 6-3 11 MISSION SHARYLAND
ALTON REID 6-5 12 SPRING BRANCH SMITHSON VALLEY
*ALEX ROBINSON 6-1 12 KENNENDALE
*ELBERT ROBINSON 6-10 12 GARLAND LAKEVIEW CENTENNIAL
CHRISTIAN SANDERS 6-4 12 BELLAIRE
*MAVIN SAUNDERS 6-6 12 HOUSTON KINKAID
*HERARD SCHNEIDER 6-9 10 MCKINNEY BOYD
*MICAH SEABORN 6-5 12 ARLINGTON GRACE PREP OR BENBROOK
*SEMIR SEHIC 6-8 11 CYPRESS CYPRESS WOODS
*OMAR SHERMAN 6-7 12 DUNCANVILLE
CHARLES SIMMONS 6-2 11 HOUSTON WESTBURY CHRISTIAN
*MELVIN SWIFT 6-7 12 HOUSTON YATES
*ELIJAH THOMAS 6-8 11 ROCKWALL
*GILBERT THOMAS 6-5 10 HOUSTON KING
*PAUL THOMAS 6-8 11 HOUSTON SUMMER CREEK
GRANT TROUTT 6-0 11 ADDISON TRINITY CHRISTIAN
*TONY UPCHURCH 6-2 12 PEARLAND GLENDA DAWSON OR PEARLAND
J. C. WASHINGTON 6-6 12 HOUSTON YATES
CURLTON WESLEY 6-6 11 BELLAIRE
BRANDON WILLIAMS 6-8 12 HOUSTON STRATFORD
JAMAL WILLIAMS 6-3 12 BELLAIRE EPISCOPAL
*JUWAN WILLIAMS 6-3 11 RICHMOND TRAVIS
*TYLER WILLIAMS 6-4 11 CARROLLTON HEBRON
*ETTORIAN WILRIDGE 6-6 11 BEAUMONT CENTRAL
*JUSTISE WINSLOW 6-5 12 HOUSTON ST. JOHN'S
UTAH
*BRENDAN BAILEY 6-5 10 AMERICAN FORK
*BREKKOTT CHAPMAN 6-8 12 ROY
*T.J. HAWS 6-2 12 AMERICAN FORK LONE PEAK
VIRGINIA
AKO ADAMS 6-0 10 ARLINGTON O'CONNELL
*LEROY BUTTS 6-6 11 ARLINGTON O'CONNELL
*ISSAC COPELAND 6-9 12 CHARLOTTESVILLE MILLER SCHOOL
DESHAWN CORPREW 6-5 10 HAMPTON PHOEBUS
*MARCUS DERRICKSON 6-6 11 FAIRFAX PAUL VI
*KHADIM DIENG 6-10 12 MOUTH OF WILSON OAK HILL ACADEMY
*KEVIN DORSEY 6-0 11 FAIRFAX PAUL VI
*DWAYNE FOREMAN 6-7 12 WOODSTOCK MASSANUTTEN MILITARY ACADEMY
MARCUETT FOWLER 6-6 12 WOODBRIDGE FREEDOM
*ROKAS GUSTYS 6-8 12 MOUTH OF WILSON OAK HILL ACADEMY
*FRANKLIN HOWARD 6-4 11 FAIRFAX PAUL VI
AARON HUTTON 6-3 12 VIRGINIA BEACH CAPE HENRY
CORLYNN JACKSON 6-6 12 DYKE BLUE RIDGE
MIKE JANOWSKI 6-1 10 ARLINGTON O'CONNELL
CURTIS JONES 6-2 10 HENRICO HIGHLAND SPRINGS
DELANTE JONES 6-4 11 MIDDLEBURG ACADEMY
STEPHEN OSU 6-8 12 ARLINGTON O'CONNELL
TERRENCE PHILLIPS 5-10 11 MOUTH OF WILSON OAK HILL ACADEMY
*DEVIN ROBINSON 6-5 12 CHRIST CHURCH
*B.J. STITH 6-4 12 LAWRENCEVILLE BRUNSWICK
CHRIS TANG 6-3 12 MOUTH OF WILSON OAK HILL ACADEMY
CALEB TANNER 5-11 12 FLOYD FLOYD CO.
*ROMELO TRIMBLE 6-2 12 ARLINGTON O'CONNELL
WASHINGTON
*SHAQQUAN AARON 6-6 12 SEATTLE RAINIER BEACH
*JASHAUN AGOSTO 5-7 10 SEATTLE GARFIELD
ISAIAH BROWN 6-0 10 SEATTLE LAKESIDE
*DONOVAN DORSEY 6-5 12 LACEY TIMBERLINE
DAESHON HALL 6-7 12 SEATTLE GARFIELD
MARTIN JOSH 6-6 12 SEATTLE PREP
*JOSH MARTIN 6-7 12 SEATTLE PREP
*AHMAAD RORIE 6-1 12 NORTH LAKEWOOD LAKEWOOD
D'MARQUES TYSON 6-2 12 SEATTLE LAKESIDE
WASHINGTON ,D. C.
JORDAN ABDUR-RA'OOF 6-5 12 GONZAGA
*MICHAEL BELL 6-3 10 SIDWELL FRIENDS
RANDALL BRODDIE 6-0 11 ST. JOHNS
DONALD CAMPBELL 6-0 12 ST. JOHNS
*BRYANT CRAWFORD 6-1 11 GONZAGA
ALLANTE HOLSTON 6-4 12 ST. JOHNS
*FRANKLIN HOWARD 6-2 12 GONZAGA
WEST VIRGINIA
TA-RON AYERS 5-11 12 BECKLEY WILSON
*MONTAGUE GILL-CAESAR 6-5 11 HUNTINGTON PREP
JARIN HILSON 5-11 12 FAIRMONT EAST FAIRMONT
NEVELL PROVO 5-11 11 HUNTINGTON PREP
CHANCELLOR WOODING 6-3 12 HUNTINGTON
WISCONSIN
JON AVERKAMP 6-5 12 GERMANTOWN
LAMONTE BEARDEN 5-9 12 THIENSVILLE HOMESTEAD
*JOE BINYOLI 6-0 11 THIENSVILLE HOMESTEAD
ROMEO BOUIE 6-4 11 RACINE HORLICK
*TREVON BUNCH 6-10 12 RACINE HORLICK
DAVID BURRELL 6-5 12 MILWAUKEE HAMILTON
D.P. BURTON 6-7 10 MILWAUKEE MACDOWELL MONTESSORI
*JONATHAN CARSON 6-5 12 MILWAUKEE MESSMER
SEAN CLAREY 6-2 12 BROOKFIELD ACADEMY
SANDY COHEN 6-3 12 SEYMOUR
WILL COX 6-0 12 SHAWANO
K.J. DAYS 6-6 10 RACINE WASHINGTON PARK
JERELLE DEBERRY 6-4 12 MILWAUKEE DESTINY
*HENRY ELLENSON 6-8 11 RICE LAKE
BRADY ELLINGSON 6-3 12 SUSSEX HAMILTON
DOUG FABRY 6-5 12 WRIGHTSTOWN
JACOB GROWEL 6-1 12 GENEVA BADGER
COLTON HAACK 6-4 12 MISHICOT
*ROBERT HARRIS 6-8 12 MILWAUKEE RIVERSIDE
ALEX HERINK 6-6 12 HUDSON
DAMONTRAE JEFFERSON 5-8 12 MILWAUKEE HAMILTON
CORDARIUS JOHNSON 5-9 12 MILWAUKEE OAK CREEK
BRANDON KEY 5-10 11 WEST ALLIS CENTRAL
JALEN KEY 6-6 11 THIENSVILLE HOMESTEAD
DARION KEY 6-5 11 RACINE CASE
CHAD KANUGH 6-5 12 FRANKLIN
NICK KLAR 6-4 12 MILWAUKEE MARQUETTE
RILEY LACHANCE 6-1 12 BROOKFIELD CENTRAL
*RICKY LANDERS 6-7 12 MILWAUKEE WAUWATOSA WEST
*KEVON LOONEY 6-7 12 MILWAUKEE HAMILTON
TURNER MOEN 6-1 12 LAKE MILLS
JACK NATE 6-0 12 HARTLAND ARROWHEAD
ANDRE NEAL 6-4 12 BELOIT MEMORIAL
KOLLIN NEILS 6-1 12 PLYMOUTH
NATHAN NEVEAU 5-10 12 OSHKOSH NORTH
JACK POPP 6-2 10 THIENSVILLE HOMESTEAD
JAMELL POSEY 6-0 12 MILWAUKEE RUFUS KING
LUKE RASMUSSEN 6-8 12 BROOKFIELD CENTRAL
MATT READER 6-5 12 APPLETON WEST
DEREK RONGSTAD 6-4 12 MIDDLETON
T.J. SCHLUNDT 6-4 12 OCONOMOWOC
JORDAN SHEA 6-3 12 LODI
JOE SHERBURNE 6-3 12 MILWAUKEE WHITEFISH BAY
JACOB SHOWALTER 6-2 12 GERMANTOWN
RYAN SMITH 6-1 12 WAUKESHA SOUTH
NICK STELZER 6-0 12 MANITOWOC RONCALLI
*DIAMOND STONE 6-10 11 MILWAUKEE DOMINICAN
REED TIMMER 6-0 12 NEW BERLIN EISENHOWER
LUKE VAN LANEN 6-0 12 PULASKI
CAMERON WARD 5-11 12 MARSHALL
TREVOR WENIG 6-0 12 OSHKOSH WEST
EVAN WESENBERG 6-5 12 GERMANTOWN
MARCUS WHITE 6-5 12 MILWAUKEE VINCENT
BRANDON WILLIAMS 6-6 12 MILWAUKEE NORTHWEST
DARRYL WILLIS 6-7 12 MADISON MEMORIAL
MICHAEL WOGGON 6-1 12 HOLMEN
C.D. WRIGHT 6-3 12 CHIPPEWA FALLS
LUKE ZUIKER 6-4 12 MARSHFIELD
PREPHOOPS Note:  Rick Bolus player rankings are based on college potential and are a result of personal observations along with communications with the coaches. Since the rankings are based on college potential, they are not meant to be indicators for Mr. Basketball and other honors. Players can move up or down in rankings over a period of time.
Player Rankings are provided by Rick Bolus bolus@insightbb.com
2013 Ron Harrison